Elevenszülõ fogaspontyok

Több
8 éve 3 hónapja #101 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Na akkor ha lessz a feketéből szűz nöstényem akkor belevágok :) de ez még odébb van egy kicsit. :laugh:

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja #102 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Sziasztok!

Na végre valami kis fejtegetni való.
Amit a fenotipusáról mondhatok:
Alapszín: szürke (remélhetőleg nem kék)
Fedőszínek a fejen: Moskau és Metallic
Fedőzínek a törzsön: Snakeskin
Farókúszó: Triangel Snake

Na most van egy jó kis vegyes felvágott, amit visszahozni kb. lehetetlen, de azért kellő türelemmel hasonló előkerülhet.
Én így csinálnám és a tévedés jogát fenntartom. ;)
Ha szürke az alapszíne, akkor nagyon jó, mert domináns és nem kell nagyon variálni, tehát kell egy szürke csaj. Alapszín letudva...
Tehát összegezve mink van: Moskau Metallic Snakeskin Triangel, ami versenyen ezt a kódbsorolást kapná. Úszóforma 2, Alapszín 1, Fedőszín 8,9,11
A Moskau ha az MBEG Moskauról beszélünk, akkor X-en van
A Metallic szerintem Y-hoz kötött
Snakeskin is elm. Y
és a Triangel farok pedig X-es
Amid otthon van és amiről tudok az egy grau Moskau fekete nőstény (majd ha lesz sok szűz).
Így Moskau fedőszín elm. megmaradna és a triangeled is.
Ezt a kettőt tartanám biztosra, de tegyük hozzá, hogy a moskau valamlyik törzsben lehet az y-on és ez vonatkozik szinte az összes fedőszínre. Magunknak kell kitapasztalni, hogy a saját törzsünk kb hogyan épül fel...
Amúgy tényleg szép kis guppi, gratula a megszerzéséhez. ;)
Mátéfi kolléga! Javítsd kérlek, ha valamit máshogy látsz..
Üdv; Balázs
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #103 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Én mindenképpen egy dupla recesszív albino nősténnyel, egy zöld/sárga kobra, egy Black/blue/green Moscow nősténnyel biztosan kipróbálnám ha lehetséges volna. Az elsővel azért, mert a nőstény dominancia hiányában lehet, hogy vissza sikerülne fejteni a hím felmenőit, a többivel azért mert azokkal fenotípus kompatibilis lehet.
Last edit: 8 éve 3 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #104 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Származási helyét tekintve vajon miért nem vagyok meglepve??? :laugh:

Megjegyzem, a hímednek a farokúszója kicsit cafatos. Számomra ez külön öröm.
Ha sikerült párt találni neki, kérlek, hogy az utódokról bőséges képes beszámolót tegyél közzé.

Mary
Last edit: 8 éve 3 hónapja by mmccannon.

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #105 Írta: szotyika
az biztos :laugh:
Pasátol szerviroztam, van neki egy eldugott kis gyüjteménye ilyen szépségekből :laugh:

Tommy
Last edit: 8 éve 3 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 3 hónapja #106 Írta: mmccannon
Szép dalia.
Szívesen odaadnék egyet az én pirosas nőstényeimből. (Emlékszel rájuk? Minárik-Endlereknek neveztem.)

Érdekes lenne megnézni, hogy a két génszatyorból mi sülne ki.

Mary

Több
8 éve 3 hónapja #107 Írta: szotyika
Sáska kérném a szakmai véleményed erről .
Milyen nőstényt szánnál neki.

Tommy
Mellékletek:

Több
8 éve 3 hónapja #108 Írta: mmccannon
Ajaj, szinte vérzett a szívem, különösen, amikor megpillantottam a 2011. évi egyik győztesét: Cobra

Mary

Több
8 éve 3 hónapja #109 Írta: szotyika
www.my-mac.net/forum/viewtopic.php?f=30&t=15623
na itt is vannak extrém guppik ;)

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja #110 Írta: ugrosaska
Mary!
Azért az még odébb van, jó lenne előbb megmérettetni magam nemzetközi szinten is, de köszönöm, hogy így látod. :)
Töltöttem fel pár képet az albumba, akit érdekel lessen bele.
indafoto.hu/ugrosaska/guppik

Üdv; Balázs
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 3 hónapja #111 Írta: mmccannon
Ja kérem, Guppy von Ugrósáska egy márka B)

Mary

Több
8 éve 3 hónapja #112 Írta: ugrosaska
Szia Tamás!
Az utsó kép nagyon betalált nálam, szuper a hátúszója!

ÜDv; B

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #113 Írta: szotyika
sáska : bakter egész nap sasoltam a gupykat amiket tőled hoztam. Eszméletlenemül szépek.

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 8 éve 3 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 3 hónapja #114 Írta: mmccannon
Na ja, hallottam, hogy a hangulat alig bírt lekecmeregni a tetőfokáról... :P

Mary

Több
8 éve 3 hónapja #115 Írta: ugrosaska
Szia Tamás!

Na igen, volt hangulat Sopronban, az biztos...
Örülök, hogy rendben vannak a guppijaid, sok szép élményt kívánok hozzájuk!

Szia Gyula, mesés halai vannak ennek a nemesítőnek! Légi posta? :)

Üdv; Balázs

Több
8 éve 3 hónapja #116 Írta: Mátéfi
Húh de szépek Alan S. Bias ezen kis ékszerei:

Nagyon ügyes a srác!

http://swordtailguppies.blogspot.hu/2012/08/ginga-sulphureus-evolution-of-new.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
8 éve 3 hónapja #117 Írta: szotyika
sáska a halak már az ország túl végén úszkálnak vígan. szuperek nagyon. köszönöm.
És jó kis buli volt ;)

Tommy

Több
8 éve 3 hónapja #118 Írta: ugrosaska
Szia Gyula!

Ez a páros EB, ez amolyan szórakozás a guppi tenyésztőknek. A valódi kihívás a Trio EB, ami még nem zárult le és nagy eséllyel a Magoschitz lesz idén a bajnok maga mögé utasítva Kadent.
Ha valki nevet szeretne szerezni magának akkor irány a trio EB! ;)

Üdv; Balázs

Több
8 éve 3 hónapja #119 Írta: Mátéfi
Jelenlegi állás az IKGH Európai bajnokságon:

http://www.guppy-molly-xipho.de/EMP.pdf

Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #120 Írta: Mátéfi

szotyika beküldte:

egy kis videó

Szia Szotyika,

Ez az az a guppi genetika elmélet amely elég nagy vihart kavart az orosz illetve a nyugati (német, amerikai, kanadai) nemesítők körében. Sajnos én nem vagyok olyan hatalmas tudás birtokában, hogy ebben a kérdésben bármely fél igaza mellé álljak, azonban szívesen olvasom mindenki érvelését a témában. Tény, hogy több nemzetközi fórumon és szemináriumon bemutatta Dr. Sergei Apryatin a saját illetve Vladimir Storozhev (tenyésztő-nemesítő) guppi genetikai elméletét. Sőt Phlip Shaddock e témában publikált könyveit hibáktól hemzsegőnek nevezték és hazugsággal vádolták.

http://genetika-guppy.my1.ru/forum/51-204-1

Egy biztos: én nem nézem le az oroszok tudását, sőt. Azt tapasztalom, hogy igazán négy fő vonulat van. Az amerikai, az európai, az orosz és az ázsiai melyek tenyésztői külön-külön hatalmas sikereket értek el. Ezek közül talán az orosz nevezhető legzártabbnak ami a versenyeken való megmérettetést illeti. Szerintem ez nem a szakmai hiányosságok vagy a kevésbé jó eredmények miatt van így, sokkal inkább a hobbi kevésbé elüzletesedése miatt. Az oroszok sokkal önzetlenebbül osztják meg egymás között és az internet segítségével a nagyvilággal is a szakmai fogásokat, a tudást. Ugyanezt még néhány kínai, thai fórumon tapasztaltam. A németek e tekintetben elég fukarok, alap dolgokon kívül nem sokat árulnak el. Az amerikai tenyésztők pedig szinte semmit. Elképzelhető, hogy vannak a világ elől elzárt fórumaik. Nekünk elsősorban az európai tenyésztőkkel/egyesületekkel kellene szorosabb kapcsolatokat ápolnunk, de nem elzárkózva másoktól sem.
Last edit: 8 éve 3 hónapja by Mátéfi.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.445 másodperc