Elevenszülõ fogaspontyok

Több
8 éve 4 hónapja #141 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Mary!

Azt hogy értetted, hogy a nőstényeket kiszületted? :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #142 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Gyulám, nálam már van három kiszemelt dalia, és a nőstényeket is kiszülettem.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a legkisebb medence méret, amibe a párokat betehetem? (Helyem nekem is korlátozott.)

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #143 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában

ugrosaska beküldte: ...........

A te törzseidnél meddig vársz a nemek elkülönítéséig. Egyből, amint meglátod a Gonopodiumot vagy tovább? Amit még kérdezni akartam, hogy milyen arányban teszed ki a tenyészpárokat. Inkább nagyobb csapatban, vagy párok triók?

Üdv; Balázs

Üdv; Balázs

A nemeket a lehető legkorábban szoktam elkülöníteni, már amikor van elegendő helyem. Ezért aztán csúszás is előfordul, sajnos. Rendesen egyébként kb. 3 hetesen. Érdekes, hogy én inkább a nőstényeket próbálom elsősorban felismerni, persze a gonopódiumot is figyelem. Csakhogy annak kifejlődése egyes egyedek esetén csúszhat, így nem árt a művelet megismétlése. A tenyésztésre megtartott egyedeket leginkább 2-3 nőstény/1 hím, vagy ha erősebb a vonal akkor nagyobb csoportban is, de ezt az arányt tartva. Ha kifejezetten erősíteni szeretnék egy tulajdonságot, akkor párban, és időnként nőstényt cserélve, hogy ne stresszelje szét a hím. Szerintem legjobb, ha megoszlik a hím figyelme. A nagyobb csapat jellegű gruppensex nálam nem működik, egyrészt azért, mert a cél nem a kereskedelmi szándék, másrészt pedig a nehezebb követhetősége az egyes egyedekből származó generációknak. Sajnos nem úgy vannak a dolgok ahogy azt szeretném, és ennek legfőbb oka a kevés akvárium, sokkal több kellene. Ha nagyon jól szeretném csinálni, akkor a jelenlegi medencékben egynél több törzset nem is lenne szabad tartani. Persze vannak kompromisszumok, meg a birtoklási heves vágy, de attól még a tények tények maradnak.

Több
8 éve 4 hónapja #144 Írta: Mátéfi
Tényleg, két "d" én meg végig egy betűvel írtam, Bocsánat az úrtól is és tőletek is. Helyesen: Shaddock.

Több
8 éve 4 hónapja #145 Írta: mmccannon
Shaddock honlapját illetően én is azt tapasztaltam, sajnos.

Ezért lenne nagyon jó, ha sikerülne visszaszerezni az Egyesület könyvét, de egyenlőre nem akaródzik visszaszolgáltatni. Beszéltem az illetővel, de sajátjának tekinti. Remélem, egyszer jobb belátásra bírható.

Részemről a remény hal meg utoljára.

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #146 Írta: Mátéfi
Dr.Sergey Apryatin weblapjáról van szó. Ő az a genetikus(?) aki a linkedben található táblázat alapján elindított egy lavinát ami a guppi genetikáját illeti. Kölcsönös vádak voltak a guppi genetikájának helyes elméletét illetően S. Apryatin és P. Shadock között, melyet kivittek különféle fórumokra, illetve a saját weblapjaikon is ment az odamondogatás. Hogy mely genetikai elmélet a helyes részben vagy egészben sokan nem tudjuk, és sokan nem tudják még sokáig. Érdemes a két weblapot felkeresni, az egyik a

Guppy Designer - by P. Shadock

http:// http://www.guppydesigner.com/

a másik

Genetika Guppy - by S. Apryatin

http://genetika-guppy.my1.ru/index/0-2

Én mindkét fórumon és lapon regisztrálva vagyok és úgy gondolom, hogy mindkettőn találtam hasznos információkat és kaptam jó tanácsokat. A Guppy Designer fóruma nemrég átalakult és az összes korábbi hsz, mintha eltűnt volna.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 4 hónapja #147 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
mary ez jó kis oldal. imádlak ;)

Tommy

Több
8 éve 4 hónapja #148 Írta: mmccannon
Ajaj, attól tartok, hogy valami nagyon klasszra bukkantam (vagy csak nagyon fellelkesültem):

Interaction between Base body colors and Secondary sex colors

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #149 Írta: ugrosaska
Szia Gyula!

Az a vad törzs tényleg szép, van egy távoli ismerősöm, aki régebben csak ilyen vad guppi törzseket gyűjtött lelőhely megjelöléssel. Ritka hollók, de néha napján bele lehet futni...

Recessziv alapszínű törzsekből jelenleg amiről érdemben tudok beszámolni az csak az albino, abból már F2nél tartok. Úgy mondom, hogy a versenyképes egyedek (én csak hímekről beszélek most) száma kb. egy 30-as alomból (ami már jónak mondható) kb 1-2 olyan hím, amit megtartok tovább tenyésztésre. A többi sem csúnya, de mindig találok pár apró hibát. Színhiba, tehát foltosság eddig elég kis számban fordult elő. Inkább azt figyeltem meg, hogy több, úszásban fogyatékos egyeddel találkozok pl. az Albino Tuxedo White/albino Halb-schwarz Weiss példányoknál. Bár ők kompenzálják a hihetetlen termékenységgel. Van miből válogatni.
A full piros albinoknál még semmi ilyesfajta gondom nem volt. Egy színhibás egyedet vettem ki tőlük és mind hozta a teljes piros lefedettséget.
Az albino magenta pirosaknál a magenta nem borítja minden egyednél a hímeket. Náluk pl 40-50% a tiszta magenta piros egyed. A többi "sima" albino piros lett, viszont nekik meg gyönyörű, hatalmas triangel farokúszójuk fejlődött ki. A Magenta piros guppiknak ezért is szokott olyan magas lenni az áruk. Az igazán szép példányok ritkák.
Egy szó, mint száz, eddig még csalódás mentesek voltak ezek a törzsek.

A te törzseidnél meddig vársz a nemek elkülönítéséig. Egyből, amint meglátod a Gonopodiumot vagy tovább? Amit még kérdezni akartam, hogy milyen arányban teszed ki a tenyészpárokat. Inkább nagyobb csapatban, vagy párok triók?

Üdv; Balázs
Last edit: 8 éve 4 hónapja by Pasa.

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #150 Írta: Mátéfi

ugrosaska beküldte: Szia ........sokat kapartam, hogy az albinók összejöjjenek, de csak sikerült. Emlékszem, mindig nagyon körülményesnek, nehézkesnek lettek beállítva, de egyáltalán nem az. Egyedül a felnevelésüknél kell kicsit odafigyelni.

Üdv; Balázs

Balázs. és a recesszív gének hogyan viselkednek az egymást követő generációkban? Sok egyed esik ki alom szelekciónál?
Last edit: 8 éve 4 hónapja by Mátéfi.

Több
8 éve 4 hónapja #151 Írta: Mátéfi

ugrosaska beküldte: Nem tudom melyik guppira gondoltál, amikor a te időd törzseit emlegetted, talán az Old Fashion/bunt változat? Grass szerű farokúszó mintázata van.

Volt akkoriban egy Echte natürlich Spielversion változat, melyen véletlenszerűen a szivárvány minden árnyalata megnyilvánult. Még születéskor nem lehetett tudni, hogy kard, dupla kard, ecset, kerek vagy deltára hajazó úszója lesz. Azt hiszem van annak már négy évtizede is, hogy 5 literes uborkás üvegben igen jól érezték magukat. A szárított daphnia pedig rendszeresen az étlapon volt. Különleges ismertetőjelük, az igen heves udvarlási készség és lombik programszerű bőséges fogamzás. Orvosi felügyeletet nem igényeltek mivel a környezetükre immúnisak voltak. Azt hiszem, hogy majdnem teljesen vad guppik voltak. Csodálatos színekkel és formaváltozatossággal. Lehet, hogy nagyon tudnám értékelni ha lenne egy hasonló génszatyrom. Ma már nem látok olyat vagy ahhoz hasonlót. A sok helyen szabad vizekben visszavadultak nem olyanok. Ha ma visszaidézem a fenotípust, azt hiszem, hogy származási helyét illetően venezuelai lehetett, kis dominanciát élvezett a zöld irizálás. Valami ilyesmi, csak talán intenzívebb színekkel. Bár az is lehet, hogy ezen a felvételen a fényviszonyok nem voltak elég jók.

www.dailymotion.com/video/x6bs1o_wild-gu...om-venezuela_animals

Több
8 éve 4 hónapja #152 Írta: ugrosaska
Szia Gyula!

Emerald vagy ahogy én ismerem a wiener smaragd tényleg eszméletlen. Gondolkodtam már én is rajta, de nem akartam olyan állományt hozni, ami már ki volt szelektálva. A szőke alapszínű változat tényleg odavág, de néztem az általad linkelt swordtails blogon, hogy van már talán ázsia kék alapszínre is tenyésztve?! tényleg gyönyörűek...
Nem tudom melyik guppira gondoltál, amikor a te időd törzseit emlegetted, talán az Old Fashion/bunt változat? Grass szerű farokúszó mintázata van.

Köszi Limia, sokat kapartam, hogy az albinók összejöjjenek, de csak sikerült. Emlékszem, mindig nagyon körülményesnek, nehézkesnek lettek beállítva, de egyáltalán nem az. Egyedül a felnevelésüknél kell kicsit odafigyelni.

Üdv; Balázs

Több
8 éve 4 hónapja #153 Írta: limia
limia válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Sziasztok! Hát Sáska szép kis kollekció - gratulálok hozzá! Nekem a panda mindig is tetszett meg az albino filigran rot is nagyon szép.

Több
8 éve 4 hónapja #154 Írta: Mátéfi
Hát persze, hogy az kellene, hiszen erősítenem kéne a meglévőket. Egyébként meg az emerald változatok legalább annyira kívánságlistán vannak, mint sok egyéb is. De egyenlőre nincs helyem.

A vízparaméterekre azért voltam kíváncsi, mert a tenyész-változatoknál soha nem lehet tudni. A gyerekkori halaim még a szappanos vízben is legszebb arcukat mutatták volna. De hát olyat nem találok sehol. Lehet, hogy kihaltak? Vagy messzire kellene utazni értük?

Több
8 éve 4 hónapja #155 Írta: ugrosaska
Szia Gyula!

Furcsa, hogy mindenkinek a grau Black Moskau kell, de hát a fekete meg a piros halak a nyerők. :)

Az egyik német guppis ismerősöm mondogatta mindig, hogy amelyik guppi nem képes alkalmazkodni az ő csapvizéhez az meg sem érdemli, hogy tenyéssze...
Azért én nem vagyok ilyen radikális, de a mondandójában van igazság. Sima soproni csapvízben tartom őket, ami 24 dGH és kb 8 pH-s. Nem használok sót, csak betegség esetén. Hőmérséklet 24-26 C fok.
Etetni 60%-ban frissen keltetett Artemia, 20% Cyclop eeze, és a fennmaradó %-ban pedig vegyesen,Spirulinás, cyclopsos, Daphinás mixeket. Én csak napi 2x etetek, szerintem ez fontos az egészséges fejlődésükhöz és, hogy ne zsírosodjanak el.
Az élő eleség még nagyon fontos, mert az albinok rosszabbul látnak és felnevelésüknél a nélkül csak nagyon rossz eredményeket lehetne elérni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 4 hónapja #156 Írta: Mátéfi
Hát Sáska ez már valami. A Full Black alias blue Moscow nagyon lázba lendített, .....és akarok belőle. Félre ne érts, a többitől is alélek!

A többi vonatkozásában is csak gratulálni tudok. Milyen vízben úsznak? És mi van az étlapon?

Most hirtelen jó lenne beállítani az egyenlőre még nem létező helyre, vagy 60-70 medencét, hogy vágyaim egy részét kiélhessem. Egyenlőre lassan alakul a dolog, de jó azt látni, hogy kinél lehet esetleg kopogtatni, ha a spájzban lévő cuccokat egyszer valahára sikerül benedvesítenem.

Több
8 éve 4 hónapja #157 Írta: mmccannon
Halkan megjegyzem, az én hajdani daliám nagyon hajazott a "Galaxy fchers1.jpg-n látható halra.
Igaz, hosszanti sávok nem voltak rajta, de amúgy stimmel.
Ill. mégsem, mert sokkal cakkosabb farokúszó, és még hosszab hátúszó (volt).

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #158 Írta: ugrosaska
Örülök, hogy tetszenek nektek!

Több
8 éve 4 hónapja #159 Írta: mmccannon
Istenien!
Komolyan mondom, földig hajolok elért eredményeid előtt.

Ha nem haragszol, ezennel bejelentem igényemet egy Ugrósáska-kurzusra. Mátéfival ketten olyan fejtágítást tudtok véghezvinni, hogy nem szabad e lehetőséget nem kihasználni.

Pasát, is behergelem, és aztán egyeztetünk. Nem kell pláza, elég, ha a keménymag ott tolong, és csápol. OK?

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #160 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
sáska az a fekete megbabonázott nagyon ;) . Van belöle kiadód?

Tommy

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.487 másodperc