Elevenszülõ fogaspontyok

Több
8 éve 4 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Neked viszont nem kell olyan messzire utaznod,ha viszonozni kívánnád a képeket!
Igaz már jó rég,de pl. gyermekként vadul halásztam a miskolctapolcai fürdőből kifolyó patakot,és az ottani park tavait,patakocskáit.Szebbnél szebb guppik,szifók ezrei voltak anno-pár éve viszont ottjártunkkor még a csónakázó tó is csak halovány torzója volt valamikori önmagának.
Későbbi élményem az egri strand kifolyója környékén,és az Eger patakban a város más pontjain is megfigyelt guppi csapatok.Egerszalókról meg ne feledkezzek...kamaszkoromban rengeteget jártunk oda,igaz főleg éjnek évadján.Azonban néha fényes nappal is vezetett arra utam..a kifolyó patakban valóban csodás állományra lelhettünk,sőt még növényeket is szedhettünk.Hogy manapság mi a pálya azt csak sejtem..hatalmas kiépítettség jellemzi ma már a valamikori "randihelyet",ki tudja hogy a patakban van-e valami..vagy hogy oda engednek-e?
Hejj azok a régi szép idők....Mikor édesanyám csak kiugrott velem-mint fegyverhordozóm:D-Tapolcára,és a harisnyájából készült hálóval pillanatok alatt zsákmányoltam annyit,ami elegendő volt nekem.Otthon aztán lestem hogy a kis ivadékokból milyen mintázatú halacskák fejlődnek,és egyáltalán:mind guppi,vagy egyéb faj is van?Vagy tisztelt Kiss Tibi bácsinál tett látogatásaim..amikor a guppis betonmedencéibe csak alig pár centire alámerített tenyeremet már nem is láttam-annyi ivadék gyűlt oda!
Hallani Hévízről is-bár ott még csak átutazóban voltam.
Talán érdemes lenne a vad törzsek ellenálló képességét is beépítenetek a sok fáradsággal járó munkátok során.Sok sikert!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #122 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
ja ez lemaradt. Costa rica-n készültek a képek

Fotó: Siegfried Bäsler

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #123 Írta: szotyika
óó mi megtiszteltetés hogy egy olyan fótóst ismerhettem meg aki eszméletlen jó képeket csinál és ma küldött egy kis extrát nekem:

fótó: Siegfried Bäsler
ez egy bájos vad nőstény guppy

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 8 éve 4 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 4 hónapja #124 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Szotyikám, kezdesz a Mátéfi szintjéhez felzárkózni a kicsvadászatban. :lol:
Szuper a videó! Kétszer is végig néztem, de gyanítom, hogy még néhányszor rákattintok a "Play" gombra.

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #125 Írta: mmccannon
Köszönöm, hogy kinézed belőlem, hogy "olimpikont" tudok faragni uszonyos barátaimból. :)
Már annak is örülnék, ha a Guppy Paraolimpiára kijutnának. B)

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #126 Írta: szotyika

egy kis videó

Tommy

Több
8 éve 4 hónapja #127 Írta: szotyika
www.utar.edu.my/contentRandD.jsp?catid=9...17&2ndcontentid=1722
egy kis genetika a guppy val kapcsolatosan

Tommy

Több
8 éve 4 hónapja #128 Írta: mmccannon
Egy halból nem tudok ennyi félét csinálni! :laugh:

Demost komolyan, a sok közül melyikre gondoltál. (Sejtem, hogy a címke bal felső sarkában lévő szám a versenyző hal száma, úgyhogy add meg, hogy Te melyikre gondoltál, lécci.)

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #129 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Mary, ez legyen a cél:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 4 hónapja #130 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Ja, tényleg, már emlékszem. Könnyebbet nem is választhattál volna ugye? :D

Több
8 éve 4 hónapja #131 Írta: mmccannon
No, csak sikerült a képeket beiggyeszteni.

Az első a P, alatta F1 nemzedék

(Bocsi, de a képek nem a legjobbak.)

Mary
Mellékletek:

Több
8 éve 4 hónapja #132 Írta: mmccannon
Ugrosaska
7 hónapon keresztül voltak elkülönítve, és azalatt szültek rendesen.
Az utóbbi 2 hónapban nem voltak szülések, ezért úgy gondolom, hogy már bátrabban összerakhatom a kiszemelt hímekkel.

Az albumoman látható hímet szeretném szaporítani. (Cafatos farkó, stb.)

Gyula
Köszönöm a segítséget, akkor egy 30-ast, és egy 42 literes medencét fogok beállítani.

Mary

Több
8 éve 4 hónapja #133 Írta: halőrxxl
Jah..bocsi,valahogy a szivacs hátulján lévő dörzsire asszociáltam!
Ez tisztára olyan mint a biofibres-hiába na..a rutinod fantasztikus!
Köszönöm:Gábor

Több
8 éve 4 hónapja #134 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Heh, Gyula ellőtte a puskaporom... :)
Fél évben állapítják meg valóban a tisztulási időszakot, amikortól már elméletileg nem raktároz hímivarsejteket a nőstény, amúgy a friss sperma csodákra képes. ;)
Mary, milyen daliák, meg milyen nőstények, mit szeretnél létrehozni, ha szabad tudni? :)

Nincs szerintem sem szűznemzés guppiknál és pont. Hímivarsejt és petesejt viszont annál inkább van.

Hejj, Orosz apalszín tabella, aki akarja nézze meg még itt is. Németeknél erőszakoskodott személyesen az orosz genetikus és bemutatott egy LutinoxSzürke alapszínű hímet.
www.guppytreff-berlin.de/cgi-bin/xps1/in...oto1&op=disp&num=796

www.guppytreff-berlin.de/cgi-bin/xps1/in...cht2&op=disp&num=799
Itt pedig a "vita"

Több
8 éve 4 hónapja #135 Írta: Mátéfi
Ilyenre gondoltam, szükség esetére, ha esetleg másra gondoltatok volna.

saját kép.

Több
8 éve 4 hónapja #136 Írta: halőrxxl
Tomi...neked is meggyűlik a bajod majd a szabályzattal csakúgy mint nekem:(
Javaslom hogy ennyire azért ne szörfözz a neten...válogass a jól ismert oldalak közül;)
Konyhai dörzsi...az durva,nem?Nem próbálnál inkább valami barátibbat-pl.Sera biofibres?Nálam is Egeria mezőbe fognak születni a kis endlerek..aranyosak,szépek,de egy hímmel bajom van..túl szép,és a délutáni vízcserekor már majdnem belegondoltam hogy-nade én corys lennék:)Köszi őket nektek most is..
T.:Gábor

Több
8 éve 4 hónapja #137 Írta: Mátéfi
Mary: ha valamit szeretnél, akkor szűz nőci kell a művelethez. A "kiszületés" az akár több mint fél év is lehet, de 7-8 szüléssel számolnod kell. És akkor még lenne egy türelmi idő ugye, hogy biztosra menj. Hát egy harmincas jó szűrésű, gyakori vízcserés akváriumba egy tenyész triót betehetsz. 5-6 nőstény 2-3 hímet kb. egy 50-60 literesbe, de ez a minimum legyen tenyészhalak esetén. Egyébként meg nem hátrány ha a nőstények pár hónappal idősebbek, mint a hímek. Ja, és én szeretem ha sok növény között szülnek, ketrec helyett. Szükségmegoldásként egy szálaira széthúzott zöld színű konyhai dörzsi is megteszi. A ketrec és a kihálózás tönkreteheti a nőstényeket.

Szotyika: érdekes ez a "szűznemzés" ezt a másik fórumon is elsütötte már valaki. Én bizonyítékot és bizonyítási eljárást kértem, amit azóta sem kaptam meg. Sok minden előfordulhat a természetben, de így konkrétan ilyen guppi tulajdonságról máshol sehol nem olvastam vagy senkitől nem hallottam. Konkrét és ismétlődő eset hiányában számomra nem létező dolog. Kíváncsi vagyok, Ugrósáska véleményére is e tekintetben.

Több
8 éve 4 hónapja #138 Írta: szotyika
óó és érdemes az összes írását elolvasni ha igazán röhögni szeretne valaki. Elhiszem hogy szeretne írogatni, de legalább ne olyanokat írogatna ami nem fedi a valóságot, PL. az akváriumot forró vízzel kiöblíti : Garantált a szétrepedés az üvegnek.

Tommy

Több
8 éve 4 hónapja #139 Írta: szotyika
ne haragudjatok de ezen hasaltam a röhögéstől :laugh:
idézet innen: diszhalak-oldala.hupont.hu/2/guppikpoecilia-reticulata
A nõstényeket szûzen kell nevelni, de így is fognak szülni, mert az anya örökít velük az apa ivarsejtjébõl. Amikor ezeket az ivadékokat meg-szülték, csak utána lehet pároztatni a kiválasztott hímmel.

Tommy

Több
8 éve 4 hónapja #140 Írta: szotyika
nekem Pl.: egy pár egy 18 literesben van, de olvastam olyat is hogy 10-15 literesben is tartanak. de inkább a nagyobbra szavazok
;)

Tommy

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.404 másodperc