Elevenszülõ fogaspontyok

Több
8 éve 4 hónapja #161 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Újra!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: limia, halőrxxl, Mátéfi, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 8 hónapja #162 Írta: kaszabi
kaszabi válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
Naháátt belo mama jól kitolja az ellési időt, de legalább mire megszületnek talán már daphniát is fogok kapni:D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #163 Írta: limia
limia válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
sziasztok.....én a Belokhoz 3-4 centisen jutottam hozzájuk. rögtön amikor meghoztam,beleraktam őket egy 80 literes akváriumba és raktam melléjük kb. 3-4 napos kis guppikat,a halak pár perc múlva elkezdték összekapkodni őket,rögtön otthon érezték magukat. Más eleségeket nem próbáltam ,mert általába van rendelkezésre álló kis halam. Guppit és Gambusia affinis-t esznek pár napos kortól pár hetes kori méretig.A 4 centis Belo megette nálam már a dundibb másfél hónapos Ilyodon furcidens-t is.A nagyobb csukám(12 cm)az felnőtt guppit eszik-főleg a fiúkat válogatja ki,de megeszi a lányokat is ha már csak az marad.Nagyon meleg igényes faj,25-32°C-ig ajánlják.Én 26°C -on tartom őket! Persze a nagy csuka külön van a kissebektől! Az akváriumokba nincs talaj csak egy maréknyi úszó növény. alul nagy Ancik cikáznak bújók és egy fadarab között.A Belonesox belizanus egy nagyon szép és érdekes hal! üdv: Limia

Mellékletek:
Last edit: 9 éve 9 hónapja by limia.

Több
9 éve 9 hónapja #164 Írta: ugrosaska
Szia!

Ha egyszer majd...
Szóval annyi cyclopsot adhatsz nekik amennyit nem sajnálsz. Az enyémek Artemiából képesek töménytelen mennyiségeket elfogyasztani. A tubifex nem a kedvencük, valamiért még óckodnak tőlük, de azért ráfanyalodnak néha napján. Ami még jól működik az a Drosophila, röpképtelen muslinca, de azokat is úgy adom, hogy előtte vizet teszek egy erlenmeyer lombikba, majd abba jönnek a muslincák, után rázva nem keverve metódus és zutty bele az akváriumba. Így még élni fognak a muslincák, de már a víz alá kerülnek és könnyebb célpont a Beloknak. Vörös szúnyogot még nem próbáltam, de jó megoldás lehet. Ami fontos még a hőmérséklet, ami folyton min. 25 fokon legyen és az, hogy ne tegyél talajt alájuk, amíg ilyen picik és sokat kell etetned. Általában a víz felszínéhez közel úsznak, tehát nem fognak bánkódni a talaj hiánya miatt.
Limia véleményét is meghallgatnám azért (Pasáét már ismerem) :)

Üdv; Balázs

Több
9 éve 9 hónapja #165 Írta: kaszabi
Mondjuk addíg a tapasztalt belosok elmondhatnák, hogy mit adjak nekik ha megjönnek, mivel rájöttem, hogy télvíz idején nem fogok élő bolhát kapni...élő cyklopszom van, de félek, hogy túl kicsi nekik, kishalam pedíg nincs annyi, hogy rendszeresen csak azt adjak nekik...

Több
9 éve 9 hónapja #166 Írta: kaszabi
Igyekszem-igyekszem...
Csak évek óta tényleg az egyik legnagyobb álmom ez a faj. Azt hiszem 3 éve láttam kis halakat krumpliszsákkal csomagolva zacskóban a börzén. Persze sok halat vettem, elfogyott a pénzem mire a kisbelokhoz értem és persze semmit nem tudtam róluk, de nagyon megtetszettek.
Kb. másfél éve volt 8 darab egy általam kedvelt üzletben, persze a halak öntöl voltak:D
Megláttam őket, egyből elfelejtettem levegőt venni...de bánatomra azt mondták: csak akkor vihetsz belőlük, ha ivarérettek lesznek. Kicsit azért felbátorodtam és megfenyegettem őket: jó benne vagyok, de el ne adjátok őket másnak:D
Nem adták el... 2 nőstény lett, a többi hím, persze nem kaptam belőlük, hímet kaptam volna, de tudtam, hogy nőstény nélkül semmit nem érek vele.
Látták, hogy elkeseredtem, azt mondták: majd kapsz a fiatalokból, mondtam: jó...
Persze a nőstények elpusztultak, elvileg bekajáltak guppiból... és így búcsút intettem a beloimnak.
Na de most talán új nap virrad belo ügyben és persze a formosakat és girardinusokat is nagyon várom és ha lesznek különlegesebb elevenszülőkből ivadékok. Ha lehetséges, akkor még egy indítóadag banánféregre is igényt tartanék és ezzel szerintem le is zárom a vásárlási listámat!
Előre is tényleg nagyon hálás vagyok!

Több
9 éve 9 hónapja #167 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Elevenszülõ fogaspontyok témában
csak türelem! :)

Több
9 éve 9 hónapja #168 Írta: kaszabi
Hűű hát belo mama nem sieti el a porontyok világrahozását, de legalább már teljes készültségbe vagyok, itthon már minden rájuk vár:D Bár nem hinném, hogy a kisguppik is így vélekednek...:S:D

Több
9 éve 9 hónapja #169 Írta: kaszabi
Na mire megszületnek a leendő beloim egész szép belo rajongói tábor gyűlik itt össze.
Csak a Kolegát tudom idézni: a belosok tartsanak össze!:)

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #170 Írta: limia
sziasztok....nekem is van egy pár darab Belo-m....van egy 12 centis az már megeszik mindent ami mozog....a kicsiket elkezdtem újszülött guppikkal etetni és nagyon komolyan rabolnak :cheer: ....Jó elevenszülést mindenkinek :) ! üdv...

Több
9 éve 9 hónapja #171 Írta: kaszabi
Pasa: Nagyon köszönöm, ha a többiből fiatalabbak vannak az sem baj, szívesen nevelgetem őket!
Ha esetleg van más különlegesebb elevenszülőböl ivadék vagy növendék, akkor azok is érdekelnének.
Aztán pedíg egy árajánlatot is kérek majd, nehogy túllépjem a kereteimet:)
Ugrosaska: Köszönöm a bíztatást és tanácsot, mondjuk biztos voltam benne, hogy Pasa szép halakat ad:D Bizony-bizony mi Belósok tartsunk össze, bár én még csak jövendőbeli Belós vagyok:)

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #172 Írta: ugrosaska
Szia Kaszabi!

Én hoztam el Pasától 8 db-ot, Szuper kondíciójú, egészséges állatokat kaptam 3-4 cm-es méretben. Már egy részük átszokott a tubira, de naponta etetek 2x Artemiával. Lassan a kishalakat is kezdem adagolni. Belosok tartsanak össze! ;)
Last edit: 9 éve 9 hónapja by ugrosaska.

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #173 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Belonesox belizanus témában
2 párom van, külön akváriumban
Ahogy megvannak a kicsik, szólok.
(Az előző csapatot (17 db) 2 hete vitték el.)
Last edit: 9 éve 9 hónapja by Pasa.

Több
9 éve 9 hónapja #174 Írta: kaszabi
kaszabi válaszolt Válasz: Belonesox belizanus témában
Jajj nagyon köszönöm, ez egy nagyon jó hír.
Kb egy éve beszéltünk, hogy ha lesz kis belo, akkor vevő leszek rájuk, csak egy ideig nem tudtam ide feljönni és nem tudtuk megbeszélni.
Pont pár napja voltam egy üzletben, ahol felvetettem a belo témát és, hogy ha Pasátol nem jön, akkor sehonnan sem, mert, hogy külföldröl nem jönnek...
A fiatalember reakciója:a Pasaréti Gyulát én nagyon jól ismerem és tudom, hogy milyen halai vannak, 100%, hogy ilyen hala nincs, ebben biztos vagyok.
Na ettől a választól elment a kedvem, ugyanis ez volt az utolsó reményem...
Ezért nem tettem fel személyesen önhöz a kérdést, mert hát ha nincs, akkor nincs, de örömmel hallom, hogy 100%-osan tévedett az eladó:)
Ha lehet, akkor megvárnám a belókat is és együtt venném meg a halfajtákat.
Előre is hálásan köszönöm!

Több
9 éve 9 hónapja #175 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Belonesox belizanus témában
Szia, formosat és Girardinust tudok adni, a Belo ellése a napokban aktuális.

Több
9 éve 9 hónapja #176 Írta: kaszabi
kaszabi válaszolt Belonesox belizanus témában
Mivel előzőleg sikeresen rossz helyre írtam a kérdésem, ami úgylátom törölve is lett, ezért feltenném itt még egyszer.
Valaki nem tudná esetleg, hogy leginkább Belonesoxokat( akár fiatalokat is), de Girardinus metallicust és Heterandria formosat esetleg Januáriuszokat is vagy más különlegesebb elevenszülőt hol tudnék beszerezni? Utóbbiakkal már próbálkoztam, csak személyes okokból abbahagytam a szaporításukat és az előző beszerzési helyen sem árulják már őket. Belonesoxokat pedíg évek óta próbálok beszerezni sikertelenül.
Reménykedek, hogy most tud segíteni valaki.
Előre is köszönöm:
kaszabi

Több
9 éve 9 hónapja #177 Írta: peters
peters válaszolt Válasz: X. montezumae témában
Imi, szerintem vedd fel a kapcsolatot Balázzsal aki ugrosaska nicken van itt fenn, -nem mellesleg ő az említett cikk szerzője-, szerintem szívesen segít, ha tanács kell, meg talán van néhány kiadó ivadéka is!

Több
9 éve 9 hónapja #178 Írta: Béjla
Béjla válaszolt X. montezumae témában
Szervusztok!

Az AM-ben (hol másutt) olvastam fenti halacskáról, és nagyon megörültem neki, tekintve, hogy már régi vágyan valamely vad Xiphophorus faj tartása.
Egyenlőre még nem aktuális a dolog, de jó előre szeretnék kiokosodni, hogy a későbbiekben ne legyen gond.
Terveim szerint, ha összejön egy vagy két anci párral osztoznának majd egy 110 literes akváriumon.
A vízparaméterek, tekintve, hogy csapvizet szeretnék használni: ph:8, kH és gH: 16-17 körül, ha hazamegyek megmérem pontosan, mert már elfelejtettem.

Kérdés, hogy van-e értelme belevágni úgy, hogy nem bánnám ha szaporulat is lenne, de alapvetően természetközeli azaz kisésnagyhalas akváriumot szeretnék, mind az ancik, mint a X.-ek tekintetében.

Mik azok a dolgok, amik jellemzőek a fajra és esetleg az AM-ből kimaradt, és főleg hol lehet és nagyjából mi pénzért beszerezni Őket.

Előre is köszi a választ:

Imi

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #179 Írta: limia
szia....A fenti halacska néha kapható itt-ott :)! Olyan 300-400 körül szokták árulni a hozzáértők! üdv: Limia

Több
9 éve 9 hónapja #180 Írta: Villosa
Villosa válaszolt Limia nigrofasciata témában
Sziasztok!
A fenti halacskát látta valaki? És mennyiért?
Zs

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.419 másodperc