Barkácsoljunk együtt

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #1 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Nem értem, miért akarsz vízkerékkel bajlódni, ha nincsen patakod, vagy forrásod? A csapvíz hálózat nyomását akarod kihasználni, miközben öntözöd a kertet? Rendben, de azzal számolnod kell, hogy amikor terheled, csökkenni fog a vízáramod, mert a turbina, vagy annak fúvókája lefojtja. Én sokkal relevánsabbnak látom a szélkerék építését.

Azt hallottam, hogy egy bizonyos szélkerék teljesítmény felett adót kell fizetned utána. Ez viszont csak akkor mérhető könnyedén, ha áramot csinálsz vele. Ha a tengely másik végén nem generátor, hanem mondjuk rögtön egy szivattyú van, vagy fűrészgép, vagy malomkő, akkor már nehezebb bizonyítani a teljesítményhatár túllépését (bár nem lehetetlen). Ez a határ tudtommal 1LE vagyis 750W, de ez nem hiteles forrásból van, utána kell nézni.
Last edit: 7 éve 9 hónapja by toist.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #2 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Ütögetsd be a google-ba a következő kulcsszavakat: Perpeetum mobile, termodinamika I. főtétele. Ennek ellenére amit ezzel kapcsolatban olvasni fogsz, vannak próbálkozások, Egeli György holdudvara körül kell keresgélni. Ők gyakran állítják, hogy megdöntötték a termodinamika I. főtételét, de ezek olyan dolog, hogy amíg nem érted meg, és nem tudod magad is megépíteni, nem tudod hasznát venni. Ha azonban tényleg sikerül felrúgni a fizikának eme alapaxiómáját, akkor nagyon vigyázz, mert ezzel be lehet dönteni az olaj értékéből élő világhatalmakat (pl USA is) és ők nem fogják hagyni, hogy sokáig élj! :evil:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #3 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Sziasztok!
Kicsit olvasgattam, csiszolgattam ebben a temaban a tudasom.
A szabadalamtol messze allok meg. ;)
Minden tema jo ami mozgatja az ember agyat es egy szep hobbihoz tartozik.
Most annyi minden fogalmazodott meg bennem, hogy elgondolva is sok, meghogy leirva. :P
A torvenyeknek ellentmondva, lehet nem orokke, vagy segitseg nelkul, de mukodhet a rendszer ami a kis agyambol kipattant, vagy egy kis bukta es csinalok a vizikerekbol, majd a kertitohoz valami latvanyosat! :D
Azert remelem minden drukkol! :D :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #4 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Barkácsoljunk együtt témában

Neeland beküldte: Szoval az alapjan szeretnem beallitani a viznyomast, ami megfelelo fordulatszamot eredmenyezni es megfelelo mennyisegu aramot tudna termelni, mondjuk a szivattyuhoz ezzel ezt a koltseget megszuntetni es, hogyha van lehetoseg a tobbi fogyasztot (legpumpa, vilagitast) rakotni.
Amit olvastam, hogy az a generator 1400 rmp-nel 2kw aramot 2800 rmp-nel 4 kw aramot kepes terhelni. Amik majd tesztek fognak kovetni, hogyha megjonnek az alkatreszek, hogy mondjuk egy 2000l/h oras powerhead vagy szivattyu 16mm es csovon kivezetve a viz mekkora fordulatszamra kepes. Hogyha nem eleg, akkor kenyszeru leszek egy-ket fogaskerekkel megemelni a fordulatszamat.


Üdv!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nagy csodákat ne remélj a dologtól. Először én is azt hittem, hogy valami folyóvízre szeretnél áramfejlesztőt telepíteni (mint Bős Nagymaros, csak picibe), ami ugyan lehetséges, de egy sor engedély kell hozzá, de látom nem erről van szó.
Szóval, van egy 2000l/h-s vízszivattyúd, tegyük fel, hogy 10W-ot fogyaszt, kiindulva az energiamegmaradás törvényéből, és a veszteségekből (ezek a szivattyúk nem túl jó hatásfokkal működnek), ideális esetben is max 5W-nyi energiát fogsz tudni termelni vele, viszont bukod a szivattyú teljesítményének nagy részét, mert ez fogja a hasznos munkát végezni, a maradék teljesítmény jó, ha 1-200l/h lesz, ami akvárium szűrésre nem túl sok.
Tehát arra talán elég lesz, hogy egy kis levegőztetőt működtess vele, de a szűrési teljesítményed nagyon vissza fog esni. Összességében egyszerűbb, ha nem használod a power head-et, hanem csak a levegőztetőt, és mondjuk azzal szűrsz is egyből... ;)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #5 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
A jelenleg ismert törvényszerűségek okán ezt nem gondolom valószínűnek, viszont a beszélgetést hasonló témákban igen hasznosnak vélem! :)
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #6 Írta: Triops
Triops válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Ha még plusz energiát is ki tudsz venni a rendszerből védesd le, mert feltaláltál valamit.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #7 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Nagyon jo lenne egy patakocska a kertembe, de sajnos nem.
Az energia termeles mukodhet, hogyha megfelelo a fordulatszam, amit szerintem nem nehez kisakkozni fogaskerekkel.
Az, hogy eleg lesz-e, hogy a forgo resz hajtsa a pumpat is, es meg energiat is tudjak termelni, az jo kerdes.
Erre lesz egy rakat kiserlet, azok alapjan amin eddig olvastam es lattam...
Ez is egy erdekes kis video lehet:


Holnap meg linkelek egy ket dolgot, hogyha nem tul el teljesen ez a dolog a tematol! :)

Szep estet mindenkinek!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #8 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Á, értem már...azt gondoltam patak vagy kisebb folyócska folyik át a telkeden, és egy minierőművet készülsz kreálni. Nem meglepő, számos külföldiről tudni.
Te azonban a víznyomást is magadnak állítanád elő, ami aztán majd meghajtja azt a generátort ami a szivattyú energiaszükségletén kívül termel jóval többet is, ugye? Fog ez menni szerinted? Linkeket kérlek ossz meg!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #9 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Gábor 178 cm es 85 kg vagyok! :D :D
Bocsi nem hagyhattam ki.
Szoval az alapjan szeretnem beallitani a viznyomast, ami megfelelo fordulatszamot eredmenyezni es megfelelo mennyisegu aramot tudna termelni, mondjuk a szivattyuhoz ezzel ezt a koltseget megszuntetni es, hogyha van lehetoseg a tobbi fogyasztot (legpumpa, vilagitast) rakotni.
Amit olvastam, hogy az a generator 1400 rmp-nel 2kw aramot 2800 rmp-nel 4 kw aramot kepes terhelni. Amik majd tesztek fognak kovetni, hogyha megjonnek az alkatreszek, hogy mondjuk egy 2000l/h oras powerhead vagy szivattyu 16mm es csovon kivezetve a viz mekkora fordulatszamra kepes. Hogyha nem eleg, akkor kenyszeru leszek egy-ket fogaskerekkel megemelni a fordulatszamat.
A masik, amin nagyon agyaltam es nem hagy nyugodni, hogyha a masik vegere esetleg egy a ilyen( kep csatolva) Extol furogeppel hajthato szivattyut kotnek.
"Gyari adatok" szerint, ez a kis gep 3000 furdulat mellett 50l/p kepes vagyis 3000l/h. Akkor meg lenne oldva a szivattyuzas is.
Nem tudom, hogy atlathato e, amit irtam. Vegulis egy tengelyen a vizikerek, amin az egyik vegen a generator, ami az aramot termelne a masik vegen a tengelynek a szivattyu ami a vizhozamert lenne felelos. Az inditast egy furogeppel vegeznem es utana, hogyha minden okej, akkor megy minden. Itt meg azok fordultak meg a fejemben, hogy a szivattyut a vizszint kornyekere vagy ala helyezni, mert akkor mindig viz alatt lenne es ez is segitene a mukodest.
Szep napot!
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #10 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Érdekes a téma, kíváncsi vagyok mit hoztok ki belőle! :) Neeland milyen adottságaid vannak?
T. :Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #11 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Vegre volt egy kis idom utana olvasni a dolgoknak, amit leirtal. Lenyegeben azt olvastam ki belole, hogy a viz a lapatokkal valo erintkezesi iranya a fontos. A Pelton-turbinanal felulrol nagy nyomassal a Banki-tubinanal felulrol lefele. A ket modszernek ellenkezo a lapatsorok mozgasi iranya. Annyi elonyet talaltam meg a Banki fele megoldasnal, hogy nagy nyomas mellett meg a viz esese is segiti a turbina mozgasban tartasa. Arra sehol sem talalok adatokat, hogy egy magadott vizmennyisegnel nyomas vagy atfolyos vizmennyisegnel mekkora lehet a fordulatszat.... Nem adom fel, valahogy tuti ki lehet szamitani vagy adatot talalni ra :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #12 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Ez egy Pelton-turbina valamilyen szivattyú vagy ventillátor lapátsorral egy tengelyre szerelve.Nekem ventillátor lapátsornak tűnik. A Pelton-turbinát jellemzően nagynyomású (illetve a csőből kilépve nagy sebességű) szabad vízsugár energia szempontjából való megcsapolására használják. Kisebb nyomómagasság (akár 1m közelében is lehet) kihasználására ajánlom inkább a keresztáramú Bánki-turbinát. Az interneten megtalálhatóak róla leírások és jellegrajzok is (Google a barátod), amik alapján véleményem szerint a Peltonnál könnyebben elkészíthető akár konzerves dobozokból is.Szélkerék változata is van, ami függőleges tengelyű. Ez egy villanykaró magasságában akár el is hajthat egy kerti tó szivattyúját.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 10 hónapja #13 Írta: Neeland
Neeland válaszolt Barkácsoljunk együtt témában
Sziasztok!
Erdekelne, hogy probalkozott-e valaki mar sajat energiat eloallitani. Most nagyon belemerultem a temaba es talaltam eleg sok dolgot kulfoldi oldalakon.
Elkezdtem utana jarni es talaltam olyan rendszerek, amelyek vizmeghajtassal munkodnek es 4 kw/h aram eloallitasara kepesek. Valoszinu, hogy nekiallok valami hasonlot osszerakni, mire figyeljek?
Van tapasztalat ezekkel a dolgokkal kapcsolatban?
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hete #14 Írta: Pap Endre
Pap Endre válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Vegyálló gumikesztyű... ez volt régen a jó öreg ciklonomban, ma már van szilikon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hete #15 Írta: Spongyafilter
Spongyafilter válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Persze, én sem gondoltam, hogy a mai világban ez reális alternatíva lehetne. :D Az ember bemegy akármilyen kisállat kereskedésbe és légpumpák garmadáját tolják az orra elé, csak győzzön válogatni. Bezzeg a régi szép időkben. :) Maga az ötlet jónak tűnik, ami a pumpa elkészítését illeti. Én több réteg lufit alkalmaznék és nem ragasztós, gányolósra csinálnám meg, hogy könnyen cserélhető legyen.
A forgómotor sem túl jó megoldás. Bonyolultabb, zajosabb és könnyebben meghibásodó mechanikát eredményez, mint a mágneses lengőkar.
Viszont talán adhat néhány használható ötletet gyári légpumpa házilagos javítását illetően.
Szelep alatt a membránt érted? Én arra a két kis rugalmas lemezkére gondoltam, ami a levegő útját nyitja-zárja a dob belsejében. Itt egy szeleppel oldotta meg a levegő irányítását, ami kisebb hatásfokkal működhet, mert a levegőcsőből is szív vissza levegőt minden pumpálásnál, de valószínűleg kevesebbet, mint a szelepen keresztül, így tud túlnyomás kialakulni a pumpakamrában. Nekem volt Elite 800-as légpumpám, annak a dobja kétszelepes volt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hete #16 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Háát. nagy barkácsrajongó vagyok és nem beszólásnak szánom, de erre azt mondanám, hogy. ötletes anyagválasztással csinált egy fogyasztásához képest kis teljesítményű és rövid élettartamú eszközt (a gyári megoldásokkal összehasonlítva) :) Arra mindenesetre mindenképpen jó a videó, hogy a működés lényegét bemutatja, mivel a gyári pumpák is hasonló elveken dolgoznak, csak dobozban, így talán egy membráncseréhez nagyobb magabiztosággal lát hozzá a hobbitárs aki megnézi!
A kisebb légpumpák egyébként nem mind kétszelepesek, vannak amik ehhez hasonlóan csak egy szelepesek (pl ELITE 799-801) , de azért 2 W körüli fogyasztással 90 l/h-t tudnak és nem lufiból készült a szelepük :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Spongyafilter

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 2 hete - 8 éve 2 hete #17 Írta: Spongyafilter
Spongyafilter válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában


Találtam egy érdekes videót légpumpa házi barkácsolásáról, háztartási hulladékokból. Kell hozzá trafó, meg kis teljesítményű villanymotor, mint komolyabb alkatrész, a többi lényegében hulladék. A lengőkaros, membrános légpumpák kétszelepes dobjával ellentétben itt csak egy szelepet használ, de láthatóan ez is működik, igaz kicsit szakaszosan nyomja a levegőt. A befőttesüveg aranyhalas akvárium nem túl jó reklám, de hát nem lehet minden tökéletes, a pumpa a lényeg. :)
Last edit: 8 éve 2 hete by Spongyafilter.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hete #18 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában

bunkózoo beküldte:

Killer81 beküldte: Üdv !
Ajánlom figyelmetekbe a végleges... immáron kiforrott verziót néhány változtatással.

[url=http://http://www.akvaforum.hu/diy-killer81/diy-szodabikarbonas-co2-azaz-az-ut-vegen-t1050.html]DIY CO2 szett[/url]


Csak én nem látom, vagy nincs már fent?


Próbáld így:
www.akvaforum.hu/diy-killer81/diy-szodab...-ut-vegen-t1050.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, bunkózoo

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hete #19 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában
Lehetséges hogy azon az oldalon karbantartást végeznek-esetleg ismét valami technikai malőr van.Mivel Krisztián személyes jó ismerősöm is,érkezéséig megmutatom neked amit hirtelen én találtam a témával kapcsolatban:

lh6.googleusercontent.com/-iAZPB6ZnZLw/U...00-h450-no/abra2.jpg

Ugyanakkor nem is tudtam hogy ezt a nagyszerű barkácszseni srácot így elismerik némely fórumon...nézzétek csak micsoda megtisztelő titulus az akvakertészen:
akvakertesz.hu/members/killer81.2798/medals
Tisztelettel gratulálok neked Killer!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hete #20 Írta: bunkózoo
bunkózoo válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt témában

Killer81 beküldte: Üdv !
Ajánlom figyelmetekbe a végleges... immáron kiforrott verziót néhány változtatással.

[url=http://http://www.akvaforum.hu/diy-killer81/diy-szodabikarbonas-co2-azaz-az-ut-vegen-t1050.html]DIY CO2 szett[/url]


Csak én nem látom, vagy nincs már fent?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.245 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés