28 október 2020

Algaevõ harcsák

Több
7 éve 9 hónapja #221 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Egy valamiben vitatkoznék Veled, az pedig az ár kérdése.

Sajnos, úgy veszem észre, hogy akárcsak a 80-as években, amikoris megjelentek a maszek zöldsgesek (akik 1 kg almán akartak meggazdagodni, oly magas áron kínálták portékájukat) maszek importőrök között is akad olyan, akinek nagyon vastagon fog a ceruzája.

Ismerek olyat, aki Dél Amerikából hoz be halakat, és messze nem olyanok az árai, mint egy másiknak, aki kufár. (Neveket szándékosan nem említek, mindenki találja ki magának.)

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #222 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Mary,mindig a kereslet szabja meg az árakat(nagyjából)Tavaly még 30 ezer körül volt az ára,viszont Texi már csak 20-ért adta őket a Terraplázán.Ahogyan egyre többen szaporítják,úgy napról napra csökkenni fog az ára.
Ha ez így megy tovább,mire nyugdíjas leszek,lehet,hogy nekem is lesz zebraharcsám!:laugh:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #223 Írta: mmccannon

mmccannon beküldte: Számomra azért megdöbbentő a forintos ár, mert angol barátom a kifeljett L-046 WF halat kínálja 7 db angol fontért. Számomra ez több, mint elgondolkoddtató.

A másik, hogy az Interzoo-n egy Thai tenyésztővel beszélgettem, egy egyedet 45 Euróért ad, amiben benne van a hal ! fuvar díja Magyarországra sleszállítva. Ha Többet rendel az ember fia, akkor olcsóbb.

Szóval, nem tudom, hogy itt miért adnak egy L046-ost 20 vagy 30 kilóért...

Mary

Több
7 éve 9 hónapja #224 Írta: mmccannon
Számomra azért megdöbbentő a forintos ár, mert angol barátom a kifeljett L-046 WF halat kínálja 7 db angol fontért. Számomra ez több, mint elgondolkoddtató.

Mary

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #225 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Megtaláltam..no nem két éve,hanem a 2009-ben datálódott 76.szám 13.oldalától kezdődik az érdekfeszítő cikk pár recepttel...ugyan e szám 5.oldalától remek ismertető az L-es harcsákról.Címe halálosan idevág:"Az L-es harcsák,avagy a vértesharcsák(*)világa.Meglátjuk ők nem csak algaevők"....és itt nincs vége!
A következő számban,azaz a 77.AM-ben a cikk második része olvasható.Emlékszem milyen érdeklődéssel olvastam anno-és igen Saluosi a csodás L260-as is benne van!:)
Vajon elfogult vagyok mikor a magazint "folytatásos bibliaként" emlegetem?Friss...érdekes..a miénk!
T.:Gábor
Ui.:a cikkek írói egyáltalán nem ismerőseim-de igen köszönöm a munkájukat csakúgy mint a fordító úrnak is!
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Tomnewmanozd

Több
7 éve 9 hónapja #226 Írta: saluosi
Ha már Texi szóba került mint L-es harcsa-tenyésztő,csak a legjobbakat mondhatom róla.Amit néhány napja írtam,hogy milyen L-es harcsák várhatóak a Terraplázán,az kettő kivételével az ő előző Terraplázás ajánlatát tükrözi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 9 hónapja #227 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Az L-46 mellett ami még tetszik az az Ancistrus dolichopterus. De még sok más faj is tetszik. De hát ez csak ilyen álmodozás. egyenlőre...

Több
7 éve 9 hónapja #228 Írta: halőrxxl
Nyugodtan említsd Texi halait...az úr igen elhivatott,megérdemli,és itt is ismerős néhány kolléga számára.Amint megbeszélte a két kolléga az L046 nem is algázó..
De ne az egyik legdrágábbat szeresse már mindenki....csak azért mert "pizsamás",és mert igen drága.A listát is azért linkeltem,mert érdemes ismerkedni a fajokkal ár szempontjából is.Így van viszonyítási alapunk-persze mi magyarok az olcsónál is olcsóbban szeretnénk,mert a zsebünk több sebből vérzik..és-na hagyjuk.:(

Több
7 éve 9 hónapja #229 Írta: jocopoco95
Sziasztok. Én már 25000 Ft is láttam L-46-t.
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Több
7 éve 9 hónapja #230 Írta: halőrxxl
Ok..akkor kezdem én,bár szakértőnek a legnagyobb jóindulattal sem merném nevezni magam.
Szotyika csodás Ancistrus sp.Rio Paraguay halai mindenképpen ajánlottak szerintem-és még viszonylag újdonságok is.De akár külföldi oldalakon önállóan is utánaolvashat a kolléga,például egy jó "lelőhely" itt:
aquahobbies.net/uploads/germanyshipment.pdf
Jut eszembe az L046-ra mondott 30K nem is sok-ez egyenlőre náluk barátinak mondható.Úgy vélem a németek/is/ irigylésre méltóak L-es kínálatuk miatt..csak mi magyarok vagyunk a béka-értitek.:(
De majd egyszer...

Több
7 éve 9 hónapja #231 Írta: mmccannon
Igazad van, mert nem egyértelműen fogalmaztam meg gondolataimat. Elnézést. :blush:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 9 hónapja #232 Írta: saluosi
Mary,említetted az L46-ost is ami szintén nem algaevő,hanem mindenevő.Tehát nem jó ötlet a kollégának,aki algaevőt keres.

Több
7 éve 9 hónapja #233 Írta: saluosi
Mary,csak arra gondoltam,hogy sokan algázóknak mondják az L-es harcsákat,ami nem helytálló,hiszen kb csak a tíz százalékuk az.Én nem is tartok algaevőt, és ezért nem is ajánlottam a kollégának egyik fajt sem.
Remélem,hogy ezt majd Ti fogjátok megtenni ,akik szakértők vagytok ebben a témában.(is):)

Több
7 éve 9 hónapja #234 Írta: halőrxxl
:evil: ..akkor nehogy megnézd a linkajánlóban Mátéfi pár régebbi képét-mag az én postomat a grillezett finomságokról!:)
A kolléga viszont ritkább algázót keres..ajánljatok neki ritkábbat,és algázót!:)
Én pedig ajánlom figyelmébe az alábbi cikket:"Algázik-e az algázó?"
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...view&id=45&Itemid=31
Továbbá megjegyezném hogy talán két éve az AM-ben rendkívüli L-es írásokat olvashattunk...bárcsak gyakoribb lenne a magazin!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #235 Írta: mmccannon
Hogyhogy miért, Gyuri???? Hát, hogy gyönyörködjünk bennük, és elolvadjunk az akvárium előtt. :)

Feladatra vásároltam első algázómat, de már az első órában - amint "édes kettesben" maradtunk, beleszerettem, ahogy napról napra felfedte egyéniségét. :kiss:

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Írta: mmccannon.

Több
7 éve 9 hónapja #236 Írta: saluosi
Jól mondod,Mary,nem is beszélve arról,hogy a legtöbb L-es harcsa nem is algaevő,hanem mindenevő.Ezért a beszerzés előtt azt is érdemes eldönteni,hogy milyen célra választjuk a harcsánkat.

Több
7 éve 9 hónapja #237 Írta: mmccannon
Nézd Balázs, a fajválasztás attól függ, mekkora összeget akarsz áldozni egy "algázóra".

Mondhatnám, hogy végy L046-ast, amiért akár 30 ezret is elkérhetnek, vagy "mezei" Ancistrus temminckiit 500-ért.

A másik befolyásoló tényező, milyen feltételeket tudsz biztosítani, és fenntartani, és ahhoz igazítod a fajválasztásodat.

A döntést Neked kell meghoznod. Ha már megvan, hogy konkrétan milyen halat akarsz, akkor tedd fel a kérdést, hogy hol.
Így bármennyire is szeretnénk, nem tudunk segíteni, csak akkor, ha már tudod melyik a szíved és pénztárcád választottja.

Mary

Több
7 éve 9 hónapja #238 Írta: halőrxxl
Jocó...ne csináld,Márk írja is!;)
A kókuszhéjjak isteni bújókák nekik-igaz néhány vehemensebb hímem egy faroklegyintéssel áthelyezi.Én javaslom hogy a bejárattal szemközti oldalon ugyanolyan,csak jóval kisebb rést hagyjunk-így nem tud benne megrekedni a mulm.Darabolásához mit is ajánlhatnék,mint vasfűrészt,és gyorsabb megfelelőjét a sarokcsiszolót/Persze csak szakavatottak kezébe!/.A keletkező vágási felületeket át kell csiszolni,és az éleket eltompítani....
Jah..nem biztos hogy egyértelmű a darabolás!Én laposabb bújókákat részesítek előnyben náluk,ezért a kókuszt hosszában darabolom.Nagyobb állatainknak akár ikrázó helyként is beválik!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #239 Írta: jocopoco95
Ez szuper. köszi. A felső szőrös réteget azért le kell szedni róla vagy ezt rágták le?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 9 hónapja Írta: jocopoco95.

Több
7 éve 9 hónapja #240 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Természetesen lehet, nagyon szeretik, jótékony hatással van bélműködésükre, szükségük is van rostokra, ha fogyasztják (a felső rétegeket hamar lerágják), de búvóhelynek sem utolsó. Nálam mindkét célból használták az ancik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 1.048 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet