12 november 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 10 hónapja #221 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Balázs, a legfontosabbat nem írtam le: mind amatőröknek éreztük magunkat, mikor regeltünk. Azóta az érzés elmúlt, de a tény, hogy amatőrök vagyunk, az nem. :laugh:

Szóval fel a fejjel, van itt annyi segítőkész hobbitárs, hogy amennyiben nem vagy elővigyázatos, az ismeretek úgy fognak ragani rád, minta a kosz. :kiss:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 10 hónapja #222 Írta: mmccannon
Kérdésedre – zansásítva – a válasz, hogy a plecó, a gibbiceps, ès az anci közt az a különbség, hogy mindhárom más halfaj. Méretük, külső jegyeik, táplálkozási szokásaik eltérőek. Egymással össze nem ívnak.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #223 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Bonyodalmat?Nem..éppen hogy végre terítékre kerülhetnek ezek a témák,és igenis fontosak..ezt köszönöm!
A legnagyobb tisztelettel Balázs:e dolgoknak neked kell utánajárnod!Annyira sokrétű a kérdésedre adandó válasz,hogy a modik "ideglelést" kapnának a postok hosszúságát látván!:D
Kérnélek hogy bátran önállósítsd magad a Google,Wiki..stb. segítségével,és a specifikus honlapok segítségével tájékozódj.Ha linkekre van szükséged akkor viszont bátran olvasgass a "Webajánló"c. rovatban-vagy szólj csak nekünk:rád zúdítjuk a jobbnál jobb honlapokat!:)
Egyet már ajánlok is..olvasgass,nézelődj-és ha olyan kérdésed van amit meg tudunk válaszolni akkor bizalommal jelezd!
Ooops...már a linket sem fogadta el a honlap:(-ezért ajánlom a Planetcatfish-t neked!

T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 10 hónapja #224 Írta: balazs7710
balazs7710 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok!
Elnèzèst hogy ilyen nagy bonyodalmat okoztam! Igen èn fogalmaztam rosszul, ùgyhogy pontosìtok, mindenevö algaevöt keresek.
Ajánlottátok a l46-os zebra plekót. Na akkor mègegy kèrdès! Mi a különbsèg a plecó, a gibices, ès az anci között? Mèret? Származás?
U.I. Mióta ezen az oldalon barangolok olyan amatörnek èrzem magam!

Balázs

Több
6 éve 10 hónapja #225 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Igen Mary,így van,igazad van.Azért is írtam,hogy a kereslet határozza meg az árakat NAGYJÁBÓL...Mindig van,aki próbálkozik és néha sikerei is vannak,mert nem mindenki annyira tájékozott mint Te ,vagy itt a legtöbb fórumozó.
Más...nézegettem a hirdetéseket a németeknél,mostanság 49 és 60 euro között kínálják a 46-osokat.

Több
6 éve 10 hónapja #226 Írta: mmccannon
Egy valamiben vitatkoznék Veled, az pedig az ár kérdése.

Sajnos, úgy veszem észre, hogy akárcsak a 80-as években, amikoris megjelentek a maszek zöldsgesek (akik 1 kg almán akartak meggazdagodni, oly magas áron kínálták portékájukat) maszek importőrök között is akad olyan, akinek nagyon vastagon fog a ceruzája.

Ismerek olyat, aki Dél Amerikából hoz be halakat, és messze nem olyanok az árai, mint egy másiknak, aki kufár. (Neveket szándékosan nem említek, mindenki találja ki magának.)

Mary

Több
6 éve 10 hónapja #227 Írta: saluosi
Mary,mindig a kereslet szabja meg az árakat(nagyjából)Tavaly még 30 ezer körül volt az ára,viszont Texi már csak 20-ért adta őket a Terraplázán.Ahogyan egyre többen szaporítják,úgy napról napra csökkenni fog az ára.
Ha ez így megy tovább,mire nyugdíjas leszek,lehet,hogy nekem is lesz zebraharcsám!:laugh:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 10 hónapja #228 Írta: mmccannon

mmccannon beküldte: Számomra azért megdöbbentő a forintos ár, mert angol barátom a kifeljett L-046 WF halat kínálja 7 db angol fontért. Számomra ez több, mint elgondolkoddtató.

A másik, hogy az Interzoo-n egy Thai tenyésztővel beszélgettem, egy egyedet 45 Euróért ad, amiben benne van a hal ! fuvar díja Magyarországra sleszállítva. Ha Többet rendel az ember fia, akkor olcsóbb.

Szóval, nem tudom, hogy itt miért adnak egy L046-ost 20 vagy 30 kilóért...

Mary

Több
6 éve 10 hónapja #229 Írta: mmccannon
Számomra azért megdöbbentő a forintos ár, mert angol barátom a kifeljett L-046 WF halat kínálja 7 db angol fontért. Számomra ez több, mint elgondolkoddtató.

Mary

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #230 Írta: halőrxxl
Megtaláltam..no nem két éve,hanem a 2009-ben datálódott 76.szám 13.oldalától kezdődik az érdekfeszítő cikk pár recepttel...ugyan e szám 5.oldalától remek ismertető az L-es harcsákról.Címe halálosan idevág:"Az L-es harcsák,avagy a vértesharcsák(*)világa.Meglátjuk ők nem csak algaevők"....és itt nincs vége!
A következő számban,azaz a 77.AM-ben a cikk második része olvasható.Emlékszem milyen érdeklődéssel olvastam anno-és igen Saluosi a csodás L260-as is benne van!:)
Vajon elfogult vagyok mikor a magazint "folytatásos bibliaként" emlegetem?Friss...érdekes..a miénk!
Ui.:a cikkek írói egyáltalán nem ismerőseim-de igen köszönöm a munkájukat csakúgy mint a fordító úrnak is!
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Tomnewmanozd

Több
6 éve 10 hónapja #231 Írta: saluosi
Ha már Texi szóba került mint L-es harcsa-tenyésztő,csak a legjobbakat mondhatom róla.Amit néhány napja írtam,hogy milyen L-es harcsák várhatóak a Terraplázán,az kettő kivételével az ő előző Terraplázás ajánlatát tükrözi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 10 hónapja #232 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Az L-46 mellett ami még tetszik az az Ancistrus dolichopterus. De még sok más faj is tetszik. De hát ez csak ilyen álmodozás. egyenlőre...

Több
6 éve 10 hónapja #233 Írta: halőrxxl
Nyugodtan említsd Texi halait...az úr igen elhivatott,megérdemli,és itt is ismerős néhány kolléga számára.Amint megbeszélte a két kolléga az L046 nem is algázó..
De ne az egyik legdrágábbat szeresse már mindenki....csak azért mert "pizsamás",és mert igen drága.A listát is azért linkeltem,mert érdemes ismerkedni a fajokkal ár szempontjából is.Így van viszonyítási alapunk-persze mi magyarok az olcsónál is olcsóbban szeretnénk,mert a zsebünk több sebből vérzik..és-na hagyjuk.:(

Több
6 éve 10 hónapja #234 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok. Én már 25000 Ft is láttam L-46-t.
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Több
6 éve 10 hónapja #235 Írta: halőrxxl
Ok..akkor kezdem én,bár szakértőnek a legnagyobb jóindulattal sem merném nevezni magam.
Szotyika csodás Ancistrus sp.Rio Paraguay halai mindenképpen ajánlottak szerintem-és még viszonylag újdonságok is.De akár külföldi oldalakon önállóan is utánaolvashat a kolléga,például egy jó "lelőhely" itt:
aquahobbies.net/uploads/germanyshipment.pdf
Jut eszembe az L046-ra mondott 30K nem is sok-ez egyenlőre náluk barátinak mondható.Úgy vélem a németek/is/ irigylésre méltóak L-es kínálatuk miatt..csak mi magyarok vagyunk a béka-értitek.:(
De majd egyszer...

Több
6 éve 10 hónapja #236 Írta: mmccannon
Igazad van, mert nem egyértelműen fogalmaztam meg gondolataimat. Elnézést. :blush:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
6 éve 10 hónapja #237 Írta: saluosi
Mary,említetted az L46-ost is ami szintén nem algaevő,hanem mindenevő.Tehát nem jó ötlet a kollégának,aki algaevőt keres.

Több
6 éve 10 hónapja #238 Írta: saluosi
Mary,csak arra gondoltam,hogy sokan algázóknak mondják az L-es harcsákat,ami nem helytálló,hiszen kb csak a tíz százalékuk az.Én nem is tartok algaevőt, és ezért nem is ajánlottam a kollégának egyik fajt sem.
Remélem,hogy ezt majd Ti fogjátok megtenni ,akik szakértők vagytok ebben a témában.(is):)

Több
6 éve 10 hónapja #239 Írta: halőrxxl
:evil: ..akkor nehogy megnézd a linkajánlóban Mátéfi pár régebbi képét-mag az én postomat a grillezett finomságokról!:)
A kolléga viszont ritkább algázót keres..ajánljatok neki ritkábbat,és algázót!:)
Én pedig ajánlom figyelmébe az alábbi cikket:"Algázik-e az algázó?"
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...view&id=45&Itemid=31
Továbbá megjegyezném hogy talán két éve az AM-ben rendkívüli L-es írásokat olvashattunk...bárcsak gyakoribb lenne a magazin!

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #240 Írta: mmccannon
Hogyhogy miért, Gyuri???? Hát, hogy gyönyörködjünk bennük, és elolvadjunk az akvárium előtt. :)

Feladatra vásároltam első algázómat, de már az első órában - amint "édes kettesben" maradtunk, beleszerettem, ahogy napról napra felfedte egyéniségét. :kiss:

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Írta: mmccannon.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.555 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet