12 november 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 10 hónapja #241 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Jól mondod,Mary,nem is beszélve arról,hogy a legtöbb L-es harcsa nem is algaevő,hanem mindenevő.Ezért a beszerzés előtt azt is érdemes eldönteni,hogy milyen célra választjuk a harcsánkat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 10 hónapja #242 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Nézd Balázs, a fajválasztás attól függ, mekkora összeget akarsz áldozni egy "algázóra".

Mondhatnám, hogy végy L046-ast, amiért akár 30 ezret is elkérhetnek, vagy "mezei" Ancistrus temminckiit 500-ért.

A másik befolyásoló tényező, milyen feltételeket tudsz biztosítani, és fenntartani, és ahhoz igazítod a fajválasztásodat.

A döntést Neked kell meghoznod. Ha már megvan, hogy konkrétan milyen halat akarsz, akkor tedd fel a kérdést, hogy hol.
Így bármennyire is szeretnénk, nem tudunk segíteni, csak akkor, ha már tudod melyik a szíved és pénztárcád választottja.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 10 hónapja #243 Írta: balazs7710
balazs7710 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Megvegyem? Nevegyem?
Ez itt a kèrdès! Erös kèsztetèst èrzek hogy vegyek valami ritka algaevöt. De kitöl?
Itt a fórumon gyakran olvasom hogy csak megbìzható nem nagyüzemi tenyèsztötöl vásároljunk kedvencet. Tudtok ajánlani valakit? Vagy nektek van valmilyen ritkaságotok?

Több
6 éve 10 hónapja #244 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Jocó...ne csináld,Márk írja is!;)
A kókuszhéjjak isteni bújókák nekik-igaz néhány vehemensebb hímem egy faroklegyintéssel áthelyezi.Én javaslom hogy a bejárattal szemközti oldalon ugyanolyan,csak jóval kisebb rést hagyjunk-így nem tud benne megrekedni a mulm.Darabolásához mit is ajánlhatnék,mint vasfűrészt,és gyorsabb megfelelőjét a sarokcsiszolót/Persze csak szakavatottak kezébe!/.A keletkező vágási felületeket át kell csiszolni,és az éleket eltompítani....
Jah..nem biztos hogy egyértelmű a darabolás!Én laposabb bújókákat részesítek előnyben náluk,ezért a kókuszt hosszában darabolom.Nagyobb állatainknak akár ikrázó helyként is beválik!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #245 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Ez szuper. köszi. A felső szőrös réteget azért le kell szedni róla vagy ezt rágták le?
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Írta: jocopoco95.

Több
6 éve 10 hónapja #246 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Természetesen lehet, nagyon szeretik, jótékony hatással van bélműködésükre, szükségük is van rostokra, ha fogyasztják (a felső rétegeket hamar lerágják), de búvóhelynek sem utolsó. Nálam mindkét célból használták az ancik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
6 éve 10 hónapja #247 Írta: jocopoco95
Sziasztok. Az anciknak is lehet betenni kókuszdióhéjat vagy ez csak a törpesügéreknek jó?

Több
6 éve 10 hónapja #248 Írta: saluosi
Sajnos a 168-as terraplázás várható felbukkanásáról nem tudok.Nagy valószínűséggel viszont lesz 46,129,134,159,162,169,201,260, és 333

Több
6 éve 10 hónapja #249 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Nos igen valahol az ár is fontos !
Viszont van 2 fontosabb tényező is amit figyelembe veszek :)
- nekem mi tetszik és megfelel e az általam elképzelt feltételeknek :))
- Eddigi tapasztalataim azt mutatják , hogy ez a fajta nem nagyon van senkinek ezért kicsit különlegesség :)

Ha valahonnan tudnék szerezni valakitől olcsóbban van rá esély , hogy vennék tőle .
Viszont sehol nem találtam még :(

Több
6 éve 10 hónapja #250 Írta: jocopoco95
Örömmel köszöntelek itt.

Több
6 éve 10 hónapja #251 Írta: saluosi
szia Omen!
Azért érdeklődtem,mert szerintem a következő,talán februári terraplázán biztosan lesz legalább 4-5 másik fajtájú L-es ,hazai tenyésztésű harcsa,amiket jóval olcsóbban meg lehet venni.Én is így vettem az enyémeket és valószínűleg ismét fogok venni egy másik fajt.:)

Több
6 éve 10 hónapja #252 Írta: Omen
Bár ez nem a fórumhoz tartozik remélem most az egyszer nem kapok ki !
Ezt még nem merem meg ígérni mert ugye a családi esti filmnézés nem biztos hogy megengedi :P
Kérdés mikor kezdünk neki :)
Köszönöm a meghívást !
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 10 hónapja #253 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Na végre! Isten hozott közöttünk!

Remélem, hogy jól fogod érezni magadat közöttünk, és a chat-en is üdvözölhetünk majd. 8-8:30 körül kezd éledni.

Mary

Több
6 éve 10 hónapja #254 Írta: Omen
Persze , hogy meg kérdezheted :)
Árat még nem kaptam ugyanis kereskedésben sikerült ez eddig csak találnom 1 helyen ahol rendelnének nekem Németországból .
Elsőnek mikor beszéltünk róla megnézte az akkori árlistát 6-8 cm-esek 6-8000/db .
Ha nagyobb megrendeléssel érkezik lehet , hogy olcsóbb .

Írnék én privátot is , de azt még nem találtam meg miként is tudnám megtenni :P
Valahol rejtőzik ez az opció .

Több
6 éve 10 hónapja #255 Írta: saluosi
Sajnos a 168-ast nem ismerem,nekem 260-asok vannak.Megkérdezhetem,hogy menyiért, kitől,és mekkorákat sikerül venned?Ha nem publikus,akkor személyes üzenetben várom a válaszodat.

Több
6 éve 10 hónapja #256 Írta: Omen
Sziasztok !

Még új vagyok itt , egy kedves akvarista társ ajánlotta figyelmembe ezt az oldalt !
Eddig olvasgattam szemlélődtem és igyekszem megismerni az honlap adta lehetőségeket .

Érdeklődni szeretnék az L-168 tartásában van e valakinek tapasztalata ?
A közel jövőben szeretnék beszerezni párat viszont ha lehet némi infót szeretnék begyűjteni ami nem szakirodalom :)

Üdv Misi

Több
6 éve 10 hónapja #257 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
A gébről jókat hallani;)..de innentől némi off a válaszom.Mechanikailag semmire sem megy majd szvsz...a vízminőségjavítást helyeslem,komolyabb szűrésre van szüksége,a biológiai oldal tekintetében is.Aztán még amit nem szeret az "ecset" a jó világítás...pontosabban a megfelelő világítás.:)Ha egy mód van rá vegyszert csak a legvégső esetben vessen be-én inkább totál kipakolnám az akváriumot ha más nem válik be.Jah..esetleg egy kétnapos black out is segíthet!:)
Sok sikert neki!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, Tomnewmanozd

Több
6 éve 10 hónapja #258 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
A Neritina csiga jó algaevő, de az ecsetalgát nem biztos, hogy megeszi.

A Crossocheilus viszont remek algázó, nekem teljesen tisztán tartják (és anno eltüntették) az akváriumot az ecsetalgáktól!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
6 éve 10 hónapja #259 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
algázó gébbel is lehet próbálkozni [stiphodon sp.].

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
6 éve 10 hónapja #260 Írta: saluosi
Úgy emlékszem,hogy egyszerű"trópusi,csapvizes" akváriumról van szó,pontylazacokkal,gurámikkal,elevenszülőkkel.
Köszönöm a tippet ,Mary átadom neki,hogy próbálkozzon almacsigákkal.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.448 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet