2 június 2020

Algaevõ harcsák

Több
7 éve 4 hónapja #241 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok. Az anciknak is lehet betenni kókuszdióhéjat vagy ez csak a törpesügéreknek jó?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #242 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sajnos a 168-as terraplázás várható felbukkanásáról nem tudok.Nagy valószínűséggel viszont lesz 46,129,134,159,162,169,201,260, és 333

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #243 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Nos igen valahol az ár is fontos !
Viszont van 2 fontosabb tényező is amit figyelembe veszek :)
- nekem mi tetszik és megfelel e az általam elképzelt feltételeknek :))
- Eddigi tapasztalataim azt mutatják , hogy ez a fajta nem nagyon van senkinek ezért kicsit különlegesség :)

Ha valahonnan tudnék szerezni valakitől olcsóbban van rá esély , hogy vennék tőle .
Viszont sehol nem találtam még :(

Több
7 éve 4 hónapja #244 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Örömmel köszöntelek itt.

Több
7 éve 4 hónapja #245 Írta: saluosi
szia Omen!
Azért érdeklődtem,mert szerintem a következő,talán februári terraplázán biztosan lesz legalább 4-5 másik fajtájú L-es ,hazai tenyésztésű harcsa,amiket jóval olcsóbban meg lehet venni.Én is így vettem az enyémeket és valószínűleg ismét fogok venni egy másik fajt.:)

Több
7 éve 4 hónapja #246 Írta: Omen
Bár ez nem a fórumhoz tartozik remélem most az egyszer nem kapok ki !
Ezt még nem merem meg ígérni mert ugye a családi esti filmnézés nem biztos hogy megengedi :P
Kérdés mikor kezdünk neki :)
Köszönöm a meghívást !
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 4 hónapja #247 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Na végre! Isten hozott közöttünk!

Remélem, hogy jól fogod érezni magadat közöttünk, és a chat-en is üdvözölhetünk majd. 8-8:30 körül kezd éledni.

Mary

Több
7 éve 4 hónapja #248 Írta: Omen
Persze , hogy meg kérdezheted :)
Árat még nem kaptam ugyanis kereskedésben sikerült ez eddig csak találnom 1 helyen ahol rendelnének nekem Németországból .
Elsőnek mikor beszéltünk róla megnézte az akkori árlistát 6-8 cm-esek 6-8000/db .
Ha nagyobb megrendeléssel érkezik lehet , hogy olcsóbb .

Írnék én privátot is , de azt még nem találtam meg miként is tudnám megtenni :P
Valahol rejtőzik ez az opció .

Több
7 éve 4 hónapja #249 Írta: saluosi
Sajnos a 168-ast nem ismerem,nekem 260-asok vannak.Megkérdezhetem,hogy menyiért, kitől,és mekkorákat sikerül venned?Ha nem publikus,akkor személyes üzenetben várom a válaszodat.

Több
7 éve 4 hónapja #250 Írta: Omen
Sziasztok !

Még új vagyok itt , egy kedves akvarista társ ajánlotta figyelmembe ezt az oldalt !
Eddig olvasgattam szemlélődtem és igyekszem megismerni az honlap adta lehetőségeket .

Érdeklődni szeretnék az L-168 tartásában van e valakinek tapasztalata ?
A közel jövőben szeretnék beszerezni párat viszont ha lehet némi infót szeretnék begyűjteni ami nem szakirodalom :)

Üdv Misi

Több
7 éve 5 hónapja #251 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
A gébről jókat hallani;)..de innentől némi off a válaszom.Mechanikailag semmire sem megy majd szvsz...a vízminőségjavítást helyeslem,komolyabb szűrésre van szüksége,a biológiai oldal tekintetében is.Aztán még amit nem szeret az "ecset" a jó világítás...pontosabban a megfelelő világítás.:)Ha egy mód van rá vegyszert csak a legvégső esetben vessen be-én inkább totál kipakolnám az akváriumot ha más nem válik be.Jah..esetleg egy kétnapos black out is segíthet!:)
Sok sikert neki!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, Tomnewmanozd

Több
7 éve 5 hónapja #252 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
A Neritina csiga jó algaevő, de az ecsetalgát nem biztos, hogy megeszi.

A Crossocheilus viszont remek algázó, nekem teljesen tisztán tartják (és anno eltüntették) az akváriumot az ecsetalgáktól!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 5 hónapja #253 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
algázó gébbel is lehet próbálkozni [stiphodon sp.].

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
7 éve 5 hónapja #254 Írta: saluosi
Úgy emlékszem,hogy egyszerű"trópusi,csapvizes" akváriumról van szó,pontylazacokkal,gurámikkal,elevenszülőkkel.
Köszönöm a tippet ,Mary átadom neki,hogy próbálkozzon almacsigákkal.

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #255 Írta: mmccannon
Próbálkozzon almacsigával.

Amúgy milyen halai vannak? Lágyvizes - pl. Apistos - medencébe nem éreznék jól magukat.

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: mmccannon.

Több
7 éve 5 hónapja #256 Írta: saluosi
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ecsetalga ügyben.Az egyik kollégám kért tőlem tanácsot,hogy mit tegyen a díszakváriumában megjelent ecsetalgákkal.
Én vízminőségjavítást,mechanikai küzdelmet és sziámi algaevő márnát javasoltam.A beszerzett három márna csak a nagymérvű elszaporodást tudta megakadályozni.
Nekem is volt régebben ecsetalgám,de azt a yellók napok alatt felzabálták,viszont a kollégám nem tehet afrikai sügeret a halai mellé.
Van-e olyan harcsa,akár algaevő,akár cory,akár pleco,akármilyen,amelyik felvenné a küzdelmet az ecsetalgával?Azért is érdekes ,mert a srácnak most pusztult el az algaevője(!?)
Azt olvastam,hogy réztartalmú szerek is segíthetnek.Talán megoldás lenne a sera odonipur és omnipur a réztartalmukkal?

Több
7 éve 7 hónapja #257 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Na ilyet kilátott már, és még hogy nem telhetetlenek a halak :lol: :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 7 hónapja - 7 éve 7 hónapja #258 Írta: mmccannon
Egy kis klipp a drágaságaimról :)

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 7 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, Luki, halőrxxl, Mátéfi, szotyika, Tomnewmanozd

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #259 Írta: szotyika
a kelés pillanatai ;)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, Luki, halőrxxl, mmccannon, Tomnewmanozd

Több
7 éve 8 hónapja #260 Írta: szotyika
Na én meg csináltam 2 képet :
az első az 2 órás ikra

a második 4 napos ikra

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.947 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Aktuális programok, események
    • Kedves AME tagok! Bár a fórumot mostanság nem nagyon használjuk, remélem azért időnként még jártok az oldalon és olvassátok. Továbbítom...
    • 1 hete 6 napja