Technikai kérdések

Több
8 éve 4 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja #122 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
Halihó!

Futóbajnokként, ma egyik medencétől a másikig cikáztam, és mértem, de nem sikerült a honlapnak betölteni a vízadatbázist. Error 404 hibakód jelent meg.

Az mit jelent? Én rontottam el valamit?

Végülis azt szeretném megtudakolni, hogy hová tölthetem fel a mért adatokat?

Üdv,
Mary

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 4 hónapja - 8 éve 4 hónapja #123 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
A fórum beállításai nem teszik lehetővé az "Új téma" gomb megszüntetését. Eredetileg a fórumot tervezők más elgondolás alapján alakították ki, mint ahogy azt mi használjuk.

AM moderátor

(Van fórum szabályzat a menüben, minden új látogatónak illene elolvasnia mielőtt bármit csinál!)
Last edit: 8 éve 4 hónapja by Moderátor.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 4 hónapja #124 Írta: halőrxxl
Sziasztok,Kellemes Ünnepeket!
Nos,a mostani kérésem javaslat is volna egyben.Új tagunkat az isten hozta,de sajnos még nem egyértelmű számára hogy az "Új téma" gomb használatával új topicot is nyit.Ez pedig ugye nem igazán a mi-userek-feladata,előjoga kellene hogy legyen.Nincs semmi baj azzal ha újabb témát vet fel valaki,sőt nagyon áldásos is-de nehogy gáz legyen belőle ha szétziláljuk a fórumot a szerencsétlen gomb használatával.:(
Javaslom az illetékeseknek hogy szüntessétek meg ezt a lehetőséget-másképpen tényleg olvashatatlan lesz a fórum.
Javaslom továbbá a többi kollégának,hogy amíg a dolgok rendbetétele zajlik ne válaszoljunk új kollégánknak-ezzel is megkönnyítve az adminok dolgát.Új kolléga:semmi gáz,csak szeretném én is ha rend,és követhetőség lenne-várlak vissza a megfelelő,és már létező rovatokban!:)
Tisztelettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 5 hónapja #125 Írta: halőrxxl
Nézetem szerint nem lenne rossz,ha a hozzászólások sorszámát fel is használhatnánk valamire:)!Például nagyszerű lenne válaszadáskor ha megjelenne hogy mire is reflektálunk..de értitek ti ezt!Megvalósítható vajon?
Esetleg áthidaló megoldásokat-javaslatokat is szivesen fogadnék.
T.:Gábor

Több
8 éve 6 hónapja #126 Írta: Moderátor
Moderátor válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
Teljesen jó ez a cím szerintem. A probléma nem a névvel van, hanem hogy ki mire használja. Még mindig nem sikerült sajnos eljutni odáig, hogy mindenki a megfelelő, immár meglevő témát használja. Mindig akad valaki aki indokolatlanul olyan új témát nyit, amivel csak összeszemeteli a fórumot. A fórum - a jelenlegi lehetőségeihez mérten - úgy gondolom most még átlátható, lehetőleg ne romboljuk le "más" fórumok színvonala alá.

Több
8 éve 7 hónapja #127 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
Akárhány alkalommal meglátom a fórum fő fejezeteit, mindig szúrja a szemem az "Off" fejezet elnevezése. Ti, hogy vagytok ezzel?

Javasolom, hogy legyen ezentúl KÁVÉZÓ vagy KÁVÉHÁZ a neve.

Több
8 éve 9 hónapja #128 Írta: mmccannon
Értelek Gábor!

Ha fikázni nem is, de néha dödögni szoktam a Mester és Trek fülibe.
A lényeg, hogy már elindult az agyalás, de mivel a megvalósítás egy ember önkéntes munkája, időre van szükség.
Viszont, míg eljutunk a megvalósításhoz át kell gondolni, hogy maradni e szerveren, vagy átmenni egy másikra. Bármelyikre is essen a választás kell egy olyan szaki, aki az illesztéseket pusziért megcsinálja.

Egy kis háttérinfo: anno alaposan meghackelték az oldalt, és többek között ezért nem található sok régi cikk - teszem fel Szita dokitól. A mai napig dolgoznak, hogy visszaálljon a rend, de ez sziszi-fuszi munka.

Tudom, hogy most úgy hangzom, mint a hírhedt admin a "Másik Galaxisból".

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
8 éve 9 hónapja #129 Írta: halőrxxl
Most viszont én vagyok a ludas-mert pontosan tetten érhető a pontatlan fogalmazásom átka.Néhány technikai adat magamról:számítógépünk mindössze 2007-től van,internet pedig 2010.04.27-től talán..érdekesség hogy e nap a regisztrációm napja is.:)Mondom én hogy a hobbi miatt lett végül elérhető nálunk is!Maga a gép is nevetséges,hiszen Tesco-s ún."Dorka számítógépe"fúja most is a lábamra a levegőt...komolyan mondom hogy olyan alaptudásom van,hogy nevetséges!Itt kétségkívül meg kell említenem azt,hogy mióta a net tagja vagyok a fórumtársaim segítségével sajátítottam el a tudásom nagy részét.Köszönettel tartozom Laja8-nak,és mostanában mindenekelőtt Mátéfi kollégának-ők segítettek legtöbbet abban,hogy egyáltalán tudjak valamit.
Látható hát,hogy egyáltalán nem mérvadó a tudásom-lehet hogy ezért is vagyok néha pontatlan.Néha lehet hogy nevetséges bejegyzéseket teszek-pl. legutóbb a képfeltöltéseknél-de csak segítő szándékkal,mert azt gondolom hogy konyhanyelven hátha jobban érthető valaki számára.:)
Tehát Mac:isten mentsen attól hogy véletlenül is olyan felhangja legyen a hozzászólásomnak mintha én kritizálnám akár a fórum,akár a szerver működését.Csupán csak azt nem szeretném ha saját lelkesedésünkből össze-vissza kuszálnánk az egészet.Nyilván ha új szerkezete lesz a fórumnak a hozzászólásainkat át kell majd helyezgetni a megfelelő témakörökhöz,megfelelő rovatokat kell nyitni stb..na akkor nem lennék a moderátorok helyében esküszöm!Ráadásul ugye most irtózatosan szabadjára is vagyunk engedve-ahogy észreveszem-mert éppen tegnap olvastam el ki tudja hányadjára a szabályzatot...Igazság szerint maximálisan becsülöm azokat akik biztosítják a fórum megfelelő mederben tartását,bár teljesen világos hogy a mostani idézőjeles "lazaság" az itteni fórumozók érdekeit is szolgálja.Én becsülöm azt a bizalmat amit ezáltal kaptunk..szóval érted:viszonozni szeretném ezt a dolgot,és ezért hívtalak benneteket egy kis beszélgetésre!:)
Hasznosnak gondolom az aktív tagok ötleteinek megosztását,és istenemre mondom hogy nem a "fikázás" a célom.Inkább magunkat ostoroznám kicsit..igazság szerint mindannyian hibázunk.:(
A cél az lenne,hogy ez a módszer ahogy mi itt fórumozunk az megfeleljen az elvárásoknak..dehát a szabályzat is kemény.Ha megfigyelitek e hozzászólásommal is minimum kettő pontot sértek-ami szégyenletes számomra,és nem célom.
Összegezve:miután nyilván érintett kolléga is olvassa,azért tartom hasznosnak az itteni beszélgetést,mert a tagok elmondhatják mit gondolnak jónak,miben kellene módosítani-és nem öncélú bírálat az indítékom.Rengeteg feladat,vágom.....de mint mondtam:sehová nem sietek,én is ráérek.
Szerver vagy fórum vagy mit tudom én....ugye elhihető már hogy az én tudásommal csak a megjelenő felület számít?:D Számos funkciót nem is ismerek...na majd rákérdezek,ti pedig segítetek,ok?:)
Máig nem fér a fejembe,hogy az itteni emotion ikon sorból hogyan hiányozhat a leborulós-hálás figurácska..most alkalmaznám!

• lucius
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 9 hónapja #130 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
kérdés addig kinek megy el a kedve? tényleg nem kötekedésből de pl képeket néztem volna de olyan lassú, hogy csomókban hullik a hajam!

Több
8 éve 9 hónapja #131 Írta: mmccannon
Gábor, a fórum OK, csak a szerver az, ami nehéz.
Év végéig ki van fizetve, úgyhogy már beszéltem Pasával arról, hogy nemigen érdemes addig bolygatni.
Ha módosítunk, akkor figyelni kell, hogy a motorok illeszthetők-e a Joomla-hogy, stb. Szóval kicsit összetettebb a feladat, de rajta vagyunk.

Mary

Több
8 éve 9 hónapja #132 Írta: mmccannon
Tökéletesen igaza van Ferinek.
Sok embertől kapom vissza, hogy nem felhasználó barát az oldal. És ez bizony igaz.

Mary

Több
8 éve 9 hónapja #133 Írta: halőrxxl
Hmm..igaz-de bármiben számíthatsz a segítségemre!Kis türelemmel egész jól "elcsilavigázgat" az oldal..csak szólj!:)

• lucius
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #134 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Technikai kérdések témában
teljesen összefüggéstelenül, számomra érthetetlenül találok dolgokra. Nekem teljesen idegen az oldal, ezért nem is próbálkozom képfeltöltéssel meg sok egyébbel. Jó-jó tudom parasztnak zongora ( a félre értések elkerülése végett, ezzel jómagam informatikai képességeire céloztam.
Üdv:Feri
Last edit: 8 éve 9 hónapja by lucius.

Több
8 éve 9 hónapja #135 Írta: halőrxxl
Oks..csak arra gondoltam,hogy ha most elkezdünk ott "központizni",akkor még nehezebb lesz rendbevágni a dolgokat...Türelmem néha mint a barikának..de valóban nem sietek én sehová!
Ismerős a fórum...de a beleszólás nem tisztem-azt használom ami van.
Szerzek pár "elismerést"-vagy inkább fekete pontot:nem a legkönnyebben megvalósítható-hanem a létező legislegjobb kezesbárányként üzemelő fórum kellene...számos kényelmi funkcióval,könnyű képfeltöltéssel,és sorolhatnám.Mindezt elég ha pár év múlva tudja majd..én biztosan nem ágálok állandóan azért hogy "de mikor már?"
Ahogy Balázs is írta egy más topicban:itt vagyunk,ráérünk..
Azért várok a többiek visszajelzésére is-mert a téma érdekes.

Több
8 éve 9 hónapja #136 Írta: mmccannon
Támogatom az elképzelésedet, már csupán azért is mert felettébb időszerű egy tematikájában átlátható, stuktúrált rendszer megalkotása.

Kevés a levegőztetés kérdését átzabni, mert minden fórumkategóriában meg kell tenni.
Nincs értelme hogy apránként pofozgassunk, hanem akkor az egészet egy koncepció alapján megvariálni.

Nagyon szimpatikus a PFK struktúrája: PFK Forum

A Mesterrel, Trekkel, és Peters-el át kell beszélni, hogy mi az, amit a legkönnyebben meg lehet valósítani. Tudnod kell, hogy e szerver nagyon jó, de nem egy kezes bárány. Szóval türelem.

Mary

Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #137 Írta: halőrxxl
Jó reggelt,napot..avagy estét ha esetleg akkor olvasnátok!
Gondolataim vannak-lehet hogy építő jellegűek,ezért akikhez szólok kérem hogy gondoljátok végig.Szeretem a rendet..és közös érdekünk hogy áttekinthető formában igyekezzünk tartani a beszélgetéseinket.Nem-ne érts félre..nem agyalás következik!:)
Bár igen sokat olvasgatok-elég jól kiismerem magam,néha magam is bosszankodom azon ha nem találok egy párbeszédet valamely témában-most például a központi levegő ellátás témaköre a neuralgikus pont.Hálásan köszönöm hogy a cseh emelős blogomnál felvetődött,és ezt taglaló hozzászólásokat tettetek,de azt gondolom hogy megérne egy külön "misét" a dolog.Hezitáltunk..írjunk blogot közösen..vagy csinálja mindenki úgy ahogy jónak látja?Mindenesetre akik utánunk fognak olvasgatni,nem értik majd hogy ennek a témának miért nem szenteltünk egy méltóbb helyet...
Javaslatom,kérésem:nyilván off ott a blognál a téma megbeszélése..mit szólnátok ha egy helyre rendeznénk a központi légellátó rendszerekről szóló gondolatainkat?Ehhez az kellene,hogy egy új cikknél-blognál megismételjük azokat a hozzászólásainkat,melyeket ott tettünk/ráadásul a saját lelki életemet taglaló totál felesleges és zavaró hozzászólásaim így méltó helyükre-a süllyesztőbe-kerülhetnének..ne zavarják már a dolgokat!:D.
Ez esetben ott lehetne moderátor kollégáinknak takarítani,és legalább kicsit segítenénk is nekik ebben...tisztában vagyok azzal,hogy nem szerették volna elsikkadni látni e rendszerről kifejtett gondolatainkat-ezért nem volt takarítás.
Úgy gondolom hobbistaként nem vagyok annyira érintett a téma megírásában,hiszen jellemzően ilyen központi rendszerek nálatok profi tenyésztőknél,illetve sokkal több medencét gondozó már nem kifejezetten amatőr társainknál nyernek létjogosultságot.Igaz hogy én is kiépítettem...de vannak jobb megoldások is.Hasznos lenne ha közösen összerendeznénk a témába vágó dolgokat..
Hogy csináljuk..illetve valójában:megkérhetlek benneteket-Mmccannon,Lucius,Ugrósáska,Mátéfi-hogy ismételjétek majd meg hozzászólásaitokat ott?Esetleg új topic kellene,vagy egy bevezető hangú "blog bejegyzés" után a hozzászólásoknál lenne jobb ezt megejteni?Kellenének képek is..saját megoldásaitokról,a megépült rendszert érintő problémákról-megoldásokról..
Azt mondom írjuk közösen..mindannyian!:)Ahány halazó,annyi megoldás-és valamiben mind közös:a levegő elosztásának igénye egy nagyobb-kemény falú csővel..esetleg a levegő távolabbi helyre szállítása annak számottevő nyomásvesztése nélkül.Mutassuk be saját rendszerünket-vagy fejtsük ki még csak tervezés fázisában lévő dolgainkat!
Tehát:hogyan csináljuk...hogy szeretnétek?Ragadjuk meg a témát..hálás feladat,és ahogy látom anyanyelvünkön még nem igazán bőséges a témát taglaló hozzászólások száma-itt a lehetőség!
Már megint litániát írtam...:D
Kérem hogy itt beszéljük meg ha ötletetek van-én szeretnék közösen munkálkodni veletek ezen is.
T:Gábor
Last edit: 8 éve 9 hónapja by halőrxxl.

Több
8 éve 9 hónapja #138 Írta: mmccannon
Halihóóóóóóóó! Van ott valakiiiiii?????

Iszonyú ciki, hogy néhány HSZ-met visszaolvasva milyen kapitális gépelési hibákat ejtettem.

Viszont, amiért ide írok, a 2-es olvasószemüvegemmel sem látom, amit a szerkesztőablakba írok. Csak e honlapon van eza probléma, úgyhogy nagyon szépen kérem, hogy valami módon orvosoljátok a problémát.

Mary

Több
8 éve 10 hónapja #139 Írta: mmccannon
Szia Trek!

Akkor amit tegnap láttam, 8 db hirdetés, csak épp egyiket sem lehetett megtekinteni, mind illegális volt? Azért kérdem, mert akkor nem hergelem magamat, inkább türelmesen várok.

Végül, ezúton kérek elnézést, amiért - tudatlanságomból eredően kétszer töltöttem fel a hirdetésemet. Látom, hogy törölted is az egyiket, amit köszönök.

Üdv,
Mary

Mary

Több
8 éve 10 hónapja #140 Írta: halőrxxl
Szia!
Ez a képekre is vonatkozik?Érdeklődnék hogy blog bejegyzéskor mennyi kép illeszthető be-darabszám,és terjedelem-,valamint ugyanez a kérdésem vonatkozna a hozzászólásokhoz beszúrt képekre is.
Szeretnék tisztán látni,nektek kevés melót adni...

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.728 másodperc