Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
8 éve 6 hónapja #101 Írta: halivadek
Valahol meg lehet nézni hogy áll a táblázat?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 7 hónapja #102 Írta: halőrxxl
Callichthyidae..ok?:)/Én is vétek néha elütést-hajaj!-relax..
Egyértelmű hogy jó nyomon jársz-a magam részéről a toro-t sosem kedveltem,viszont volt itt Ózdon egy srác-Tomnewman-aki szerelmesük volt mikor még halazott.Egyáltalán nem számít ugyanakkor,hogy én milyen halat szeretek.:D-a lényeg az,hogy a táblázatból az is kiderül majdan hogy kinél milyen kevéssé ismert faj van!
Ha már ritkában tartott-és hozzám igen közel álló-harcsákról van szó,említeném a méltatlanul kevésbé népszerű Brochis fajokat...egyszer még úgyis szert teszek ezekre az óriási "corykra"!
Más,most a táblázattal foglalkozó gondolataim:Szotyika készíti teljes szíve-lelkéből a táblázatot,én meg húzom sorozatban a kéziféket...és közben megfeledkezek arról hogy teljes részletességgel kifejtsem pl. az ivarok szerinti táblázatkitöltést.Csak a ma délutáni vízcserekor döbbentem rá,hogy nem totálisan érthetően fejeztem ki magam,amikor azt mondtam hogy ezt nem fogom kitölteni....
De nem pontosan erről van szó...sőt ha engem kérdeztek Pasa,és Lucius sem arról beszél hogy ez butaság lenne.Csupán szükségtelen akkor,ha rengeteg halat ad el valaki egyben!Tuti biztos vagyok benne hogy valamennyi tenyésztő szívesen kiszolgálna olyan kollégát,aki azzal keresi meg hogy ő szeretne ebből a fajból egy kis csapatot,abból meg 6 db-ot mondjuk.Személyes találkozókor még arról is lehet szó,hogy a hálóba fogott halacskák közül a saját szemünk láttára vegye ki nekünk a "tenyésztőbácsi"pontosan azt a halat amit mi szeretnénk....mutathat akár alternatívaként még több azonos nemű példányt is.:)Ez nyilván a kis magánvásárlóknál megoldható-azért érdeklődjünk a látogatás előtt-viszont a nagybani értékesítéskor már irtózatosan nehézkes lehet.../Mestereim:elnézést hogy ha félreértelmezném a gondolataitokat!:)/
Tehát elfeledtem megemlíteni azt,hogy a tétel nagysága befolyásoló-itt hibáztam!Szokásommá vált,hogy villámként reagálok mindenre..és csak később gondolkodom.Elolvastam a mai hozzászólásokat-és csak munkám közben gondoltam végig mit írtunk eddig.Most azonban már tudom hogy ha gondolkodtam volna,akkor jelezni illett volna:talán M.Gyula legutóbbi hozzászólása fejezi ki legjobban azt,amit magam képtelen voltam számos alkalom ellenére is elmondani! :D
Nem kívánom ismételni hogy de szuper lesz a táblázat meg hasonlók-most csak képzeljétek el hogy megtettem....;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 7 hónapja #103 Írta: mark24
Gábor: mindjárt mondok Neked egy ilyet, Challicthydae témában.
Nem más, mint a dianémák! Piszok nehéz lehet tenyészteni őket, amúgy a torokátumhoz hasonlóan habfészeképítők. A Mester próbálkozott velük, az Akvarista Műhelytitkok 2-ben ír is a tenyésztésükről. Az biztos, ezek nem egy általánosan tenyészthető halak.
D. longibarbisom nekem is volt anno.

Több
8 éve 7 hónapja #104 Írta: halőrxxl
Szia!
E postoddal egyet értek természetesen...magam is elfilóztam azon,hogy minek adjunk meg olyan fajokat,melyeket csak tartunk-de később szeretnénk tenyésztésbe vonni?Pedig jól mondod:a tartási tapasztalatok,a kedvenc eledel,stb.. is jól jöhet,ha viszonylag ritkább fajt tart az ember.
Te az elevenszülős vonulatot nyomod,mi páran a harcsást-viszont mindettől eltekintve nálunk is igazak mondandóid.Ezért aztán magam sem ellenzem ha egy tenyésztői táblán még sosem,vagy igen ritkán tenyésztett fajt találok...

Több
8 éve 7 hónapja #105 Írta: pometko_n
Még egy dolog...
Ritkább fajok esetén az is érdekes lehet, ha valaki csak tartja. Ez a listát átfutva jutott eszembe, pl látom, hogy van rajta vörös picta. Az például meglehetősen ritka faj, és elég problémás is. Ugrosaskanak is van, de csak hímje -> nem tenyészti, Mátéfinak is van de csak nősténye (egyenlőre :) ) [nekem van párom, de még nem merem elkiabálni...], ettől függetlenül ha valakinek sikerül a fajból szereznie hasznos információkkal szolgálhatnának neki. Persze lehet, hogy ez nem scope-ja ennek a listának.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #106 Írta: szotyika
ha rajtam múlik akkor a frissítéssel nem lesz gond, aki meg nem hajlandó friss adatokkal szolgálni az meg delete, és nincs gubanc belőle.;)

Tommy
Last edit: 8 éve 7 hónapja by szotyika.

Több
8 éve 7 hónapja #107 Írta: pometko_n
Szerintem a profi/hobby tenyésztő kérdést, és egyáltalán annak a kérdését, hogy ki minősül tenyésztőnek úgy lehetne tisztázni, hogy két kategória lenne:

Tenyésztő - ez lenne aki rendszeresen, megélhetésszerűen tenyészt, és általában van nála "készleten" az adott fajból
Alkalmi tenyésztő - ezek azok lennének akik kis mennyiségben tenyésztik az adott fajt és nem feltételen rendszeresen, ezért nem biztos, hogy rendszeres "készlete" van

Annak akinek véletlen szült a guppija és el akarja adni a 20db ivadékot véleményem szerintem nincs keresnie valója ilyen listán, az meghírdeti fórumban vagy valahol.
Ugrosaska barátomat hoznám példának (remélem nem sértődik meg), ő mostanság különleges guppitörzsekkel foglalkozik. Határozottan nem véletlen szaporulat, tenyészti. Szándékosan és stabilan, azonban nem csinál belőlük 800.000 ezer darabot, mindig csak pár darab van kiadó nála. Noha nem ebből és nem tud egyszerre 1000 darab albínó guppit eladni mindenképpen helye van a listán.

Nagyon tetszik ez a lista, nagyon jó ötletnek tartom. És már tudom is mi oldaná meg a rendszeres frissesség problémájat, de nem komplikálom vele az ügyet. Majd felfedem az ötletem, ha már kialakult és bejáratódott a lista.

Kicsit egyébként attól tartok, hogy úgy fogunk ezzel járni, mint az elevenszülő szekciós oldalon lévő fajlistával. Bár mindenki maga szerkesztheti a listáját gyakorlatilag nagyon régen nem igazán nyúlt hozzá senki és megragadt az évekkel ezelötti állásában. Magam sem frissítittem ki tudja mióta.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, mmccannon

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #108 Írta: pometko_n
Szotyika írta nem rég, hogy nem programozó, de megtesz amit tud. Én viszont az vagyok...és nagyon szívesen segítek
Last edit: 8 éve 7 hónapja by pometko_n.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
8 éve 7 hónapja #109 Írta: Pasa
Jó az érvelésed, figyelembe fogjuk venni.

Több
8 éve 7 hónapja #110 Írta: Mátéfi
Mikor az ivar esetleges felvételét javasoltam az adatbázisba, ezt elsősorban azért tettem, mert pl. guppi esetén már divattá vált kizárólag hím halakat eladni. Nincs kizárva, hogy akármilyen okok miatt (főleg a nehezebben szexszálható fajok esetén) más fajok esetén is gyakorlat vagy idővel azzá fog válni. De amit Mary felvetett az is helytálló.

Ami azt illeti, szükségtelen több ezer hal esetén a pontos ivararányokat feltüntetni, elegendő annyi, hogy vegyes ivarúak, vagy hím/nőstény. Több százezer hal esetén a pontos szám sem érdekes, elegendő annyi, hogy becsült mennyiség. Tehát az adatok megadása a tenyésztőn múlik, hogy azt milyen formában adja meg. A kereső pedig úgyis eldönti, hogy azok alapján mit és kit választ. Viszont azt nem árt szem elől téveszteni, hogy elsősorban a halkereső számára fontos adatok szerepeljenek benne. Ha egy tenyésztő úgy gondolja, hogy nem fontos feltüntetni bizonyos dolgokat, vagy a vevő kérdésire később és személyesen óhajt tájékoztatást adni, akkor azt jelezhetné egy megjegyzés rovatban. Általában nem a sok adat szokott hátrányt jelenteni, hanem a túl kevés. Szerintem....

Lehetnének kötelezően megadandó adatok, és opcionális adatok. Csak okoskodok, nem rábeszélek.

Több
8 éve 7 hónapja #111 Írta: mmccannon
Ivararány főleg az olyan halaknál érdekes, ahol amúgyis az Anyatermészet determinálja, pl. az L-es harcsáknál (Ancistrus).
Nálam teszem fel csak hímek vannak kiadók, nőstény egysem. No, ez esetben nagyon fontos infó annak, aki veszi a fáradtságot, és átböngészi a táblázatot.

Maradhat az oszlop, de csak értelemszerűen kell kitölteni.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Több
8 éve 7 hónapja #112 Írta: Pasa
Szerintem -a táblázat kialakulásának ideje alatt- lucius felvetése teljesen megállja a helyét. Nem tartom célszerűnek a -legtöbb esetben- fölösleges adatok tárolását. Mint azt már megbeszéltük: induljon el Valami! Kezdjük egy szerényebb adatbázissal, és ahogy a Felhasználók igénylik, lehet bővíteni.
Egy szintén motor nélküli "régi motoros".
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
8 éve 7 hónapja #113 Írta: halőrxxl
Ott a pont..és mivel azt gondolom mindketten pecáztok abban biztosak lehettek hogy a "csalit" vízbe dobtátok!:)Már csak a kapásra kell várni,és kéretik a türelem!
Tomi:te a hátteret adod...a tenyésztők pedig majd jönnek ha értelmét látják,idejük-és főleg kedvük lesz!Ebben a sorrendben...Ne hidd azt hogy nem végzed jól a feladatodat:most még csupán a táblázattal mint dokumentummal foglalkozunk,ennek kialakítása van terítéken!:)Az ötleteket megvitatjuk,elmerengünk pár gondolaton....
Mac azt szokta mondani-amivel jó hatással van rám:olvasnak minket,és amikor idejét látják majd hozzászólnak.Legyen igaza...ugye szerinted is?
Idő mint a tenger...

Több
8 éve 7 hónapja #114 Írta: szotyika
de még lehet :laugh: És nem bántotál meg, nem vagyok sértődékeny.
a cél természetesen az lenne hogy ez létrejöjjön, és én apait-anyait beleadok és minden erőmmel azon leszek hogy tegyek valamit ezért a hobbiért.( ha nem is sokat)
Várom az ötleteket és szívesen fogadok bármilyen ötletet, és kritikát.
Sajnos ahogy mondtam egyedül képtelenség dolgokat megvalósítani főleg egy ilyen táblázatot, ehhez mindazok segítségére is szükség van aki benne akar lenni.

Tommy

• lucius
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 7 hónapja #115 Írta: lucius
Tomi!
Nincs is motorom :whistle:
Eszemben sem volt megbántani, remélem nem is tettem!
Ha holnap van egy olyan lista amiben mondjuk 100 tenyésztő neve telszáma egyéb elérhetősége, a tenyésztett halcsaládok felsorolásával, akkor lenne egy olyan listánk ami még soha. Ha a jövő hónapban már 150 név van benne akkor megint előrébb vagyunk, és így tovább.
üdv

Több
8 éve 7 hónapja #116 Írta: szotyika
lucius a hajam amúgy is hullik de nem a táblázattól sajnos.
elhiszem hogy régi motoros vagy és ezt tiszteletben tartom de nem tudhatod hogy mivel birok el és mivel nem.
kezdjük azzal hogy baromira szét unom az agyam egész nap, melo az nincs max alkalmi egy -két napos. ami azt jelenti hogy heti minimum 6 napom halálra unom, és egész nap a halaimat bámulom, meg a monitort.
szóval várom azt a 200 e-mailt. és ha a hajamba is kerül de megcsinálom, amit kell.
csak az a baj hogy nem jönnek az e-mailek. sajnos ahhoz hogy elinduljon ez az egész táblázat nem csak rajtam múlik, hanem azokon is aki beszeretne kerülni ebbe a táblázatba.
Én egy szóval nem mondtam azt hogy minden egyes halfajt számoljatok meg, ha kimarad valamijen halfaj a listából azt később is lehet pótolni, és szó sincs arról hogy napi rendszerességgel kéne frissíteni, a heti -kétheti frissítés is elegendő. és szerintem ez kivitelezhető legalábbis részemről.
És nem kötelező a táblázatban való részvétel ez mindenkinek szíve joga , és ha tudja teljesiteni a dolgokat amiket ez von maga után.( adatok megadása a frisitésekhez.
Mindegy ez az én véleményem , a tieteket meg tiszteletben tartom .

Tommy

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #117 Írta: halőrxxl
Végre egy "öreg motoros"..
Ha véletlenül ne adj isten nem tudja a tenyésztő hogy mennyi hala van,és azok milyen ivarúak-az nem nagy gáz szerintem.A mezők kitöltése sem maradéktalanul szükséges,csupán lehetőség:akik teljes körű tájékoztatást tudnak adni halaikról megteszik,és pont!:)Akik pedig abban a helyzetben vannak hogy nem kívánják megszámolni a 40 dkg növendéket medencénként azok nem számolgatják-ezzel nyilván a halat a törődéstől,stressztől is óvják.
Vajon a laikusabbak ismerik azt a szokást hogy apróbb halaknál csupán becsléssel határozzák meg a halak számát..még értékesítéskor is?Jó példa erre a citált neonhal is...Nyilván "darabosabb" eladnivaló halaknál a számlálás-ivarok meghatározása is egyszerűbb...hát még a nagytestű halaknál!
Viszont azt gondolom a tenyésztőknél ivarérett kiadó halak a legritkább esetben vannak-általában juvenil,még éppen csak hogy a faji bélyegeket mutató példányokkal találkozunk az esetek döntő többségében.Legalábbis régebben ez volt a módi-ám mára mindent felborított az a trend,hogy hozzunk be minél olcsóbb halat tömegével-ekkor sajnos a hazai tenyésztők is továbbtartásra kényszerültek..talán ez magyarázhatja a boltokban felbukkanó szinte kifejlett-ivarérett példányok nyomott áron való megjelenését.
Hogy ez jó..esetleg követendő példa-e arról szivesen kifejteném a véleményem a "beszélgetős" topicban.Itt csak annyi:véleményem szerint nem a tenyésztő dolga a teljes felnevelés....ők csak megfelelő minőségű,-és igen!-megfelelő mennyiségű fiatal hobbiálattal látják el a nagykereskedéseket,esetleg saját vagy velük kapcsolatban álló üzleteket.
Tomikám:remélem jönnek majd olyan tenyésztők is akik "egy merítés-száz hal"módszerrel értékesítenek...sokan azt mondják ők a halgyárosok.Egy biztos:a hobbistáknak az ő meglátásaikat messzemenően figyelembe kell majd venni a táblázat kitöltésekor.Mi töltögessünk csak lelkiismeretesen ha bekerülünk...de azt előre jelzem:én az életben nem fogok tudni halálpontos számot,de főleg nem ivart mondani.:)Bocsesz...várjuk meg a nagyokat!:)
Last edit: 8 éve 7 hónapja by halőrxxl.

• lucius
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 7 hónapja #118 Írta: lucius
Szotyika!
Vissza olvastam, tartom az álláspontom.
Számoljunk: van kb 50féle hal egy héten van mondjuk 10 vásárló, tegyük fel van 20 ilyen tenyésztő ez akár heti 200 email és akár 1000 tétel! manuálisan kizárt megcsinálni, max 2hét és csomókban hullana a hajad, arról nem beszélve, hogy mindenki elfelejtene szólni, hogy húzzál le 6 db-t mert 5öt eladtam egy meg kiugrott.
részlet kérdés ha nincs 20 ilyen akkor van 200 3halas tenyésztő, a képlet ugyanez
üdv

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #119 Írta: szotyika
Lucius olvass vissza 64 # hozzáoszlásom , nagyobb tenyészeteknél persze hogy is kérhetném a tényleges darabszámot, de mondjuk azt csak tudod hogy mennyit szeretnél eladni egy fajból. mert tételeztük föl van 1000 db szám körüli neonhalad, és abból nem akarsz csak mondjuk 200 ad eladni akkor az a szám kerül be az adatbázisba.

Tommy
Last edit: 8 éve 7 hónapja by szotyika.

• lucius
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 7 hónapja #120 Írta: lucius
A kevesebb néha több!
Annyi szempont merült fel az utóbbi napokban ami szvsz kivitelezhetetlen vagy csak szimplán értelmetlen. Jómagam kb 30éve nem tudom, hogy mennyi halam van, nem hogy az ivarokat de még a darab számot megközelítőleg sem,a pontos faj listán is gondolkodnom sokat mire mind eszembe jut, nyilván sokan vagyunk ezzel így. Több tucat résztvevő esetén képtelenség naprakésznek lenni a listával.
Tenyészhalnak nevelt e?: Simán kiszedem az eladásra nevelt halak közül a nekem tetszőket, kirakom lágy vizes aksiba, és ikráznak mint a kisangyal
Most ennyi: Üdv:Lucius

Oldalmegjelenítési idő: 1.075 másodperc