Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #21 Írta: szotyika
Na szóval Mary először is nyugodj meg. Tudod hogy imádunk ;) Ne mérgelődj.
Kicsit átgondoltam a táblázatot és erre jutottam. Kicsit átláthatóbbá tettem, és kivettem azokat a fajokat amik nem szerepelnek az adott emberek listájában.
íme:;)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Tommy
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #22 Írta: mmccannon
Igazad van Törpös, de ez a tény is rávilágít arra, hogy tapasztalat teszi a konzervgyárost, meg az az egy ivadékhossznyi előny, amire anno szert tettél.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #23 Írta: Mátéfi

mmccannon beküldte: .............
Az például nagyon hasznos lenne, ha Corydorasokra, ill. egyéb olyan halra lenne egy ívási naptár.
Vannak olyan fajok, amelyek az esztendő bizonyos szakában szaporíthatók sikeresen. Pasának van is valamilyen német nyelvű silabusza (Cory).


Mary, az általunk akváriumban tartott trópusi halak nagy része a bőség idejére időzíti a szaporodását is. Ilyenkor megnő az élettér, felszaporodnak az ivadékneveléshez szükséges táplálékforrások, friss vízzel felhígul a közeg, a megnövekedett élettér miatt ritkulnak az utódokra veszélyt jelentő ragadozók. Ez az esős évszak kezdete! Akváriumban ezt le lehet utánozni valamelyest, de inkább a nehezebben ívó halak esetében lehet fontos, azoknál olykor még a légnyomás esésre is jó figyelni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #24 Írta: törpös

mmccannon beküldte: Degec, nem vitatom, hogy a külföldi adatok nem jók kiindulópontnak, de ha a hajdani Pseudomugil gertrudae-imra gondolok... Ők nagy ívben tettek arra, hogy mik a külföldi tapasztalatok, és kialakították saját, magyarországi igényeiket, amit a külföldi szakirodalom nem jegyzett fel.


Valóban, a hajdani Pseudomugil gertrudae-id már annyira kialakították magyarországi igényeiket nálam, hogy már a növendékhalakból összejött egy nagyobbacska 'szardíniásdoboz.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #25 Írta: Degec
egyebkent nagy reszuk a Zsilinszky konyvbol van ugyhogy igencsak hazai tapasztalat :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #26 Írta: mmccannon
Degec, nem vitatom, hogy a külföldi adatok nem jók kiindulópontnak, de ha a hajdani Pseudomugil gertrudae-imra gondolok... Ők nagy ívben tettek arra, hogy mik a külföldi tapasztalatok, és kialakították saját, magyarországi igényeiket, amit a külföldi szakirodalom nem jegyzett fel.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #27 Írta: pometko_n
nekem van hasonló táblázatom csak vadbettákhoz, nem tudom az mennyire érdekes mások számára.
van még egy imádkozósáskás is, de az most nem releváns :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #28 Írta: Degec
szerintem a kulfoldi tapasztalatok is eppen olyan jok lehetnek, foleg egyes olyan halaknal amiket nalunk meg nem sikerult szaporitani, mert teszem azt nem lehetett beszerezni. vagy csak a lustaknak, akik nem akarnak cikket olvasni, konyveket fellapozni. vagy a tablazat resze lehetne egy AME e-booknak ;)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #29 Írta: mmccannon
A táblázat akkor ér valamit, ha hazai tapasztalatokon alapszik.

No jó, nem a medence méreteire gondolok. :laugh:

Az például nagyon hasznos lenne, ha Corydorasokra, ill. egyéb olyan halra lenne egy ívási naptár.
Vannak olyan fajok, amelyek az esztendő bizonyos szakában szaporíthatók sikeresen. Pasának van is valamilyen német nyelvű silabusza (Cory).

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #30 Írta: Degec
igen, valamelyik nap epp volt egy kis idom :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #31 Írta: szotyika
Degec ezt te csináltad mert ötletes nagyon

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #32 Írta: Degec

nem tudom esetleg lenne-e igeny egy hasonlo tablazatra ahol a szaporitott/szaporithato halak szaporodasahoz/tenyesztesehez valo feltetelek lennenek osszeszedve egy attekintheto tablazatban(ivato akvarium merete, vizparameterek, mikor uszik el az ivadek, elso kaja, stb...)

velemeny?
Mellékletek:
Last edit: 11 éve 5 hónapja by Degec.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #33 Írta: halőrxxl
Aztán azt nem értem hogy miért nem tudtam én eddig a te blogspotodról?:D
Mostantól tessék csak sűríteni a bejegyzéseket,mert olvasód lettem Szotyika!
T.:Gábor
Ui.:a napokban újabb fajok mennek a nevemhez.:)Kis türelmet!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #34 Írta: pometko_n
Betta faj...ezek spec. nincsenek most nekem, viszont van Betta smaragdina-m [tenyésztési szándékkal, egyenlőre egyeztetek a srácokkal :)], van még giant plakat splendens-em is, velük sikerült az egyeztetés kb. 300db 2 hetes ivadék úszkál most nálam tőlük. de ez titkos szóval pssszt :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #35 Írta: Degec
ok koszi :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #36 Írta: szotyika
ez csak elözetes mary, ez csak mutatoban van ott, később eltünik onnan, és átkölzözik ide :)

Degec egyelöre azok a halfajok belekerülnek amiket lehet akváriumban természetes uton szaporitani, emiatt vannak benne, de ez még nagyon kezdetleges.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #37 Írta: Degec
es mi alapjan kerultek bele a listaba a halfajok?
mondjuk lattam szerepel par Betta faj de senki sem tartja vagy tenyeszti oket a listabol. akkor miert kerultek bele?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #38 Írta: mmccannon
Szotyi, remek munkát végeztél, mindannyiunk nevében köszönöm!

DE

Az "egyesület" az AME esetében nagy E-vel írandó.

Valamit viszont nem értek: ha AME táblázat, miért érhető el egy privát blogoldalon??? Mi a koncepció, csak hogy megértsem.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja #39 Írta: szotyika
szotyikaakva.blogspot.hu/ itt megtekinthetitek a táblázatot

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #40 Írta: szotyika
;)

Tommy
Last edit: 11 éve 5 hónapja by szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.284 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés