Díszhaltáblázat tenyésztők részére:

Több
8 éve 7 hónapja #141 Írta: Pasa
Mátéfi:
természetesen várom a további véleményeket (ha offok, akkor is), és ha építőjellegűek, fent fogom hagyni az oldalon mindaddig, amíg le nem tisztázódik a dolog.
köszönettel

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 7 hónapja #142 Írta: mmccannon
Megköszönöm, ha valaki PÜ-ben felvázolja nekem, hogy miről is szól ez az egész. Sajnos az elmúlt negyedévet az egészségügy foglalkoztatásával töltöttem, így nem mindent értek a disputák utalásaiból.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 7 hónapja #143 Írta: Mátéfi
Szintén elnézést kérek az offokért....bevallom szándékosan voltam provokatív.

A Pasa által pontokba szedett válasz 4. pontjának utolsó mondata az, ami tulajdonképpen a lényeg. Megvan az elsődleges cél így annak megfelelően kell felépítenetek az adatbázist. A többi általam felvetett dolog csupán kapcsolódik valamilyen szinten az egészhez, bár úgy érzem, hogy ennek is volt értelme, mert a Branco által adott gyakorlati tájékoztatás nem egy utolsó szempont. Köszönjük Branco és köszönöm Pasa, hogy rávilágítottál a VTSZ szám és a TEAOR szám összefüggéseire NAV szempontból.

Tulajdonképpen nem feltétlenül célom, hogy ennek a nagyon hasznos adatbázisnak alanya legyek, hisz sem a tudásom sem az általam tartott halak nem alkalmasak erre. De, nagyon lelkes vagyok minden olyan kezdeményezéstől, amely előre visz, és a javunkat szolgálja.

..........Halőrnek igaza van én vagyok a hibás. ...pedig nemrég már mondtam, hogy nem offolok többé.

Több
8 éve 7 hónapja #144 Írta: Pasa
Branco
nyilván külön faj, de nem vagyok benne biztos, hogy nálunk bárki meg tudná őket különböztetni. Mindkettőből van keskeny és széles csíkú, valamint a két csík között mindkettőből van olyan, ahol a csíkok összeérnek, és van ahol nem. Színre sincs akkora különbség, hacsak az idősebb példányokon.

Több
8 éve 7 hónapja #145 Írta: branco
Gábor!

TB-t nem kell fizetnem ez után. Van akinek igen, de ez jövedelemtől függ.

Nem mondom hogy ez a tuti megoldás, de egy próbát megér.

Ennyi az off.

A Corydoras duplicareus és az adolfoi már nem két külön faj? Hogy is van ez?

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #146 Írta: halőrxxl
Bocsánat az offokért-Mátéfi a bűnös!:D
Olyan inspirálóan adta elő a dolgokat,hogy nem bírtam visszafogni magamat-hálistennek,mert így te is elmondtad a magadét T.Mesterem!:)De értem én:elnézést,jobban fogok figyelni eztán.
Köszönöm megtisztelő észrevételedet,és javaslatodat felém...előbb "lepapírozom" a dolgokat ha tehetségem lesz hozzá,aztán jöhet a mehet!
A táblázat fejlesztése bizonyosan hosszadalmas lesz-sőt lehet egyáltalán nem is így fog kinézni a végleges változat.Azonban bárhogy is lesz,irtózatos jó dolog/vagy ezt már írtam,ugye?:(/Magam is adni fogok javaslatokat amint használható jut a "fejembe"...
Előre!Gyerünk....és ez az!
T.:Gábor
Last edit: 8 éve 7 hónapja by halőrxxl.

Több
8 éve 7 hónapja #147 Írta: halőrxxl
Én pedig remélem jól tudták ott is..mert nehogy később még utána kelljen járnod Branco!Ha megkérdezhetlek:van befizetési kötelezettséged-értem ezalatt hogy TB stb.vagy minek is hívják már..?

Több
8 éve 7 hónapja #148 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Díszhaltáblázat tenyésztők részére: témában
gondolom az adószám 1-es ami alanyi áfamentes

Attila

Több
8 éve 7 hónapja #149 Írta: branco
Sziasztok!

Csak néhány tapasztalat a napokból:

Voltam a NAV nál és nagyon kézségesen besoroltak hobbiállat tenyésztőnek és kaptam adószámot amivel vehettem nyugtát, így legálissá tehetem az eladásaimat a börzéken. Még költségelhetek is.
Remélem ez is egyfajta megoldás lehet a hozzám hasonló amatőr díszhaltenyésztőknek.

Üdv: Zsolt
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
8 éve 7 hónapja #150 Írta: mmccannon
Mea culpa, hogy virtuálisan belekotyogok, de egyes halfajoknál betennék egy "Egyéb" sort is. Pl. C. aeneusnak több színváltozata van, mondjuk "Peru Gold Stripe". Szóval kitűnjék, hogy a megadott adatok (fajok) bővíthetőek.

A másik, ami szemet szúrt: helyesen Nomorhamphus liemi liemi. Tudtommal csak ez az alfaj található meg (egyenlőre) hazánkban. Van más alfaj is (Nomorhamphus liemi snijdersi), ezért ha lehet, pontosítanám.

Mary

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #151 Írta: Pasa
Ismét szétoffolásra került a topik, de nem baj, beszéljük ki.

1. Mátéfi által beidézett szöveg a Díszhaltenyésztés fogalmáról a saját OKJ-s előadásom szövege. Ezt minden hallgató megkapta írásban is, így került fel a netre több helyre is.

2. A NAV őstermelőkről szóló rendelete által hivatkozott Szja tv.6. melléklet azt mondja:

"Élő állat (ideértve a méhcsaládot, a méhanyát, a méhbábot, a méhrajt is)
0101-0106-ból,

kivéve: a sportló, a versenyló, a kutya, a macska, a laboratóriumi állat, a vírus- és szérum-állat, a dísz- és állatkerti állat, a vadon élő, a vadasparkban és a vadaskertben élő fajok, a természetvédelmi oltalom alatt álló, gyűjtési tilalom alá eső állatfajok 0301-ből, 0306-ból, 0307-ből "

Tehát a díszhaltenyésztés -bár az édesvízi halászat TEÁOR számon tartják nyilván- nem tartozik az őstermelői termékekbe.

3. Gábor! Te csak ne kicsinyeld le a szerepeteket ebben a témában. Már csak azért se, mert Te vetetted fel, sőt Te magad is tuti benne leszel.

4. Most is azt mondom, induljon el előbb egy táblázat (találjuk ki, mi legyen benne), ami majd használható adatbázissá forrhatja ki magát. Elsődleges szempont az, hogy az itthon tenyésztett halakhoz hozzájuthassanak kereskedők, hobbi-tenyésztők és nagykereskedések egyaránt.
Last edit: 8 éve 7 hónapja by Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, szotyika

Több
8 éve 7 hónapja #152 Írta: halőrxxl
Ez a jó....egyébként érdekes hogy hozzám hasonlóan te is kihagyod a kereskedelmet!:)Talán a sokszor csalódást okozó minőség stb a dolog hátterében leledző ok,ugye?
Ok-ok...mi kibeszéltük magunkat,de nyilván kis szerepünk lesz a végső dolgokban-azért hasznos volt:legalább leírtuk a véleményünket.Köszönöm hogy részt vettél,igen élveztem!

Több
8 éve 7 hónapja #153 Írta: Mátéfi
Egyébként értem én mit mondasz, sőt a magam részéről mikor egy hal beszerzését tervezem, mindegy, hogy profi vagy amatőr tenyészetéből származik, elsősorban a minőség dönt. Ez az egyetlen szempont!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #154 Írta: halőrxxl
Értelek én..sőt magam is érdeklődtem már e témában:)
Áthidaló javaslatom is lenne:nevezzük mindazon kollégát profinak,aki évek óta ebből él,ez a fő tevékenységi köre-és minden bizonnyal valóban hatalmas tudás,és roppant tapasztalatok birtokában van közöttünk!
Amatőrök legyenek a többiek...nem lesajnáló éllel,hanem magát a tényt megállapítva:ők nem ebből élnek,és bármennyire is szuperül teszik dolgukat,mégsem ez a fő tevékenységük.Ők legtöbb esetben csak alkalmanként "tenyésztenek",sokszor a szerencse is közrejátszhat sikerükben.Halaikat sosem gigantikus mennyiségben,hanem inkább kisebb tételben értékesítenének-ha lehetne!-,sőt akár csere,vagy ajándék gyanánt is felkínálják.
Tudod nekem a fülembe cseng Pasa azon hozzászólása amit még egy más honlapon ejtett meg...lényege az,hogy aki tudatosan,és akkor szaporítja halait amikor akarja-na az a tenyésztő..a többi csak szaporító!:)Milyen igaz rengeteg faj tekintetében...
Ha ezt az írást figyelembe veszem,már adódik is a saját besorolásom:amatőr szaporító szeretnék lenni,és minden bizonnyal ez az a cél amit el tudok érni rengeteg fáradtsággal-többet nem is kívánhatnék!

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #155 Írta: Mátéfi
A magam részéről csupán azért vetődött fel a fogalom tisztázásának szükségessége, mivel említésre került, hogy esetlegesen ki és milyen feltételek mellett kerülhet be az adatbázisba.
Last edit: 8 éve 7 hónapja by Mátéfi.

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #156 Írta: halőrxxl
Ez már döfi..mármint amit válaszodban írsz!:)Tetszik hogy érted amit mondanék:a besorolás csak egy dolog..attól még valaki sem professzionális,sem pedig amatőr nem lesz.
Tovább bonyolítaná a helyzetet az,ha mondjuk egy közös ismerősünket kellene kategorizálni:professzionálisan szinte "gyártja" a neont,de nem biztos hogy ennyire sikeres lenne pl.a guppi nemesítésben.Ez esetben talán a "félprofi" megnevezés illene rá?:D E nyelv egy gyönyörű,és azt mondják irtózatosan nehezen elsajátítható is..mégis egészen kis korunkban meg tudjuk tanulni-hogy van ez?:D
Véleményem szerint bármi is lesz annak a bizonyos táblázatnak a fejlécében,nem az lesz a döntő.Mint régebben írtam:az ott felsorakoztatott nevek csak szűk keresztmetszetét fogják adni a hazánkban hasonló témában ténykedő tenyésztőknek.Persze drukkolok hogy totális legyen a felsorolás-de figyeld meg hogy sajna nem az lesz,a legjobb indulat mellett sem.Akik viszont szerepelnek,azok fórumon adott válaszait legalább annyiban tudjuk majd értékelni,hogy tudjuk:még ha nem is személyes ismerősünk,de mivel tenyésztő,nyilván jobban nyesi a témát mint egy másik fórumozó kolléga-aki esetleg éppen ellentétes véleményt formál azonos dologról.
Rendkívül hasznosnak gondolom rengeteg szempontból..sőt a plusz poén most következik:a végleges táblázat még el sem készült..én máris haszonnal tudtam olvasni,általa olyan információhoz jutottam,mely segít hogy segíthessek!;)
Jó lesz ez..nagyon kellett már,és tudom hogy az itteni kollektíva felnőtt fejjel,okosan fogja használni.Nem tartom kizártnak hogy ez is segíteni fogja a hazai tenyésztők jobb összhangját-de mottóként inkább azt mondanám:merjünk nagyot álmodni!:)

Több
8 éve 7 hónapja #157 Írta: Mátéfi
Ha ez az adatbázis lesz a kiinduló pontja annak, hogy a magyar akvarisztika és díszhaltenyésztés felvirágozzék, akkor az üdvözlendő és messzemenőkig támogatandó.

Természetesen fontos, hogy a fogalmakat és egyéb dolgokat tisztába tegyük.

Több
8 éve 7 hónapja - 8 éve 7 hónapja #158 Írta: halőrxxl
Három gyors linket dobnék még...úgy sejtem mintha szó lett volna már valahol arról is,hogy a díszhalasok még a hüllősökkel,madarászokkal sem esnek egy kategóriába.:(A fene érti-de azért érdekességképpen jelezném:más fórumokon is téma ez,pl:
www.adoforum.hu/szakmai-forum/tema/35895...attenyesztes-adozasa
www.terrarista.hu/index.php?mod=forum&func=view&id=NjY5
naplo93.com/adoszamos-maganszemely-2012

Megvallom én ehhez buta vagyok mint a satu....viszont őszinte érdeklődéssel várom a megoldást!

Több
8 éve 7 hónapja #159 Írta: Mátéfi
NO látod ez jó kérdés... Hiszen a profi is holtig tanul meg az amatőr is.

Biztosan nehezemre esne ha okosan meg kellene határoznom a díszhaltenyésztő fogalmát. Ha csupán az összetett szót boncolgatnánk, akkor egyszerű a válasz is. Aki nem élelmezési célú hanem díszítő jellegű halfajt vagy halfajokat tenyészt. Ez lehet egyetlen faj vagy több. Talán pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy hivatásos díszhaltenyésztő és amatőr díszhaltenyésztő. Mindkettő sikeresen tenyészt díszhalat csak a tevékenység célja és eredménye más. Ez csupán az én véleményem, nem biztos, hogy más is így gondolja.

Több
8 éve 7 hónapja #160 Írta: halőrxxl
Lehet..vagy inkább a hobbiállat tenyésztésének körébe.A fene tudja kolléga...mi itt találgathatunk napestig,azonban úgyis a szakavatott vélemény lesz a döntő.
Sajnálom egyébként hogy nem azonnal e téma kivesézése volt terítéken,hiszen postjaimban erre is céloztam amikor a "megfelelő dolgokat"emlegettem.Nehéz dió..és lehet hogy a táblázat befolyásolni fogja a hobbit is.Meglátjuk!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi

Oldalmegjelenítési idő: 0.347 másodperc