12 november 2019

Algaevõ harcsák

Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #261 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Próbálkozzon almacsigával.

Amúgy milyen halai vannak? Lágyvizes - pl. Apistos - medencébe nem éreznék jól magukat.

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Írta: mmccannon.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 10 hónapja #262 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ecsetalga ügyben.Az egyik kollégám kért tőlem tanácsot,hogy mit tegyen a díszakváriumában megjelent ecsetalgákkal.
Én vízminőségjavítást,mechanikai küzdelmet és sziámi algaevő márnát javasoltam.A beszerzett három márna csak a nagymérvű elszaporodást tudta megakadályozni.
Nekem is volt régebben ecsetalgám,de azt a yellók napok alatt felzabálták,viszont a kollégám nem tehet afrikai sügeret a halai mellé.
Van-e olyan harcsa,akár algaevő,akár cory,akár pleco,akármilyen,amelyik felvenné a küzdelmet az ecsetalgával?Azért is érdekes ,mert a srácnak most pusztult el az algaevője(!?)
Azt olvastam,hogy réztartalmú szerek is segíthetnek.Talán megoldás lenne a sera odonipur és omnipur a réztartalmukkal?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 2 hete #263 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Na ilyet kilátott már, és még hogy nem telhetetlenek a halak :lol: :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 2 hete - 7 éve 2 hete #264 Írta: mmccannon
Egy kis klipp a drágaságaimról :)

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hete Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, Luki, halőrxxl, Mátéfi, szotyika, Tomnewmanozd

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #265 Írta: szotyika
a kelés pillanatai ;)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: szotyika.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, Luki, halőrxxl, mmccannon, Tomnewmanozd

Több
7 éve 1 hónapja #266 Írta: szotyika
Na én meg csináltam 2 képet :
az első az 2 órás ikra

a második 4 napos ikra

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 1 hónapja #267 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
Szia Branco!:)
A hozzánk hasonló hobbisták dolga is,hogy ha szaporításra adjuk a fejünket előzőleg a szülőket jól,és körültekintően válogassuk meg.Már kis koruktól magunk neveljük őket,a legnagyobb odaadással..így különös öröm ha végül elérjük a célunkat esetleg évek alatt.Talán a "halgyárakban" is hasonlóan kellene tenni-bár jól tudom ez gigantikus munka.
Jó érzés hogy hasonlóan gondolkodunk...halaink másodlagos nemi bélyegei,érdekes testi ismertetőjelei mind-mind olyan dolgok melyeket meg kell őriznünk.Én falusi gyerek vagyok..még jól emlékszem amikor nagyszüleim saját háziállataik közül is a minél erősebb,ellenállóbb,és a takarmányt legjobban hasznosító egyedeket válogatták ki továbbtenyésztésre.Jó példa erre egykori gigantikus kakasunk is,mely végül a fazékban végezte..addig azonban csodálatosan ellátta minden dolgát,a faluban az ő kukorékolása volt a jel:jöhet a reggel!:)Engem számos alkalommal végigkergetett az akkor még földes udvaron-most mégis elérzékenyülök ha visszagondolok rá."Konyhakészen" 5.5 kg volt...
A kis könnyed kitérő után csak költői kérdést tehetek fel:a régi dolgok is tudnak példát mutatni...miért akkor az üzletekben a sok csökött hal,az életét már csak kínból viselő hobbiállat?Mondom:csak költői volt,választ nem is várok.Viszont díszhalaink bőséggel megérdemelnék a sokkal nagyobb odafigyelést!
Köszönöm a postodat!:)
T.:Gábor

Több
7 éve 1 hónapja #268 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Algaevõ harcsák
LDA 16? Régebben neveltem belőlük egy kis csapatot, és szép nagyra nőttek, de a hímek fejdísze hasonlóan gyér maradt, mind az előbbi képen a barna ancinál. Nos ez nem tetszett, viszont az egyiket elcseréltem egy lényegesen kisebb méretű mégis ídősebb "tarajos" hímre. Gábor:Nekem is a szép nagy tarajhalmazzal rendelkező példányok tetszenek.

Ui: Már nincsenek LDA16-osaim.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 1 hónapja #269 Írta: halőrxxl
Hmm...ha nem írod hogy gondos apa,én bizony "lekappanoztam" volna!:D Valaha én szelektáltam az "agancsra"...csak a legnagyobb tarajhalmazt hordozó hímek maradhattak,így szerettem volna a még csúnyább kinézetet előtérbe hozni..ez évek során sikerült is!Gyönyörű tarajosokkal vagyok megáldva...van egy idős hímem,melynek a feje majdnem egyharmada a testének,és olyan bozontot hordoz mint egy ősapa-és ez igaz is:ő a legrégebbi szelektált hímem!
Azt szokták mondani hogy a vízparaméterek-elsősorban nitrát-,és az élőhely nagysága erősen befolyásolják a méretüket.Nézd csak:nálam is vannak hasonló méretű felnőttek-lehet hogy a jövőben viszont aszerint is kell szelektálnunk hogy mekkorára nőnek akváriumi körülmények között?
Van még egy kis fájdalmam..LDA 16-os ancijaim olyannyira lassan nőnek,hogy borzalom:(Emellett halandóságuk is aggasztó..Na majd megoldom!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #270 Írta: szotyika
Jó akkor most arra lennék kiváncsi hogy egy 3 éves hím anci miért nem növeszt giga fejdiszt, és miért ált meg a növésben 8 cm-nél. Na erre agyatok nekem választ.

azt hozáteszem hogy tavaj is ugyanigynézett ki. semmi fejlödés nem tapasztalható, viszont gondos apa.

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: szotyika.

Több
7 éve 1 hónapja #271 Írta: halőrxxl
Csúcs....a zene is!:)
Köszönöm,hatására még jobban indul a hétvégém! :silly:

Több
7 éve 1 hónapja #272 Írta: mmccannon

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, Tomnewmanozd

Több
7 éve 1 hónapja #273 Írta: mmccannon
Már nem sokáig :)

Mary

Több
7 éve 1 hónapja #274 Írta: szotyika
szintén csak privát tagok láthatják :angry: ;)

Tommy

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #275 Írta: mmccannon
Ugyan már felszámoltam a sima A. temminckii állományomat, de találtam egy felvételt, és úgy gondoltam, megostom Veletek.

Mary
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: mmccannon.

Több
7 éve 1 hónapja #276 Írta: mmccannon
Érdemes lenne figyelemmel kísérni a vérvonalat.

Mary

Több
7 éve 2 hónapja #277 Írta: szotyika
kérek majd képet a jelenlegiálapotukról akinek eladtam őket, már kifejlett ikrázó halakról van szó.
pleco kizárt mert azok nem nagyon ikráznak agyagcsőbe, és nem láttam még olyan pleco-t aminek antennái vannak. De az ivadékokbol kapok pár darabot amik szintén igy néznek ki mint a képen látható régi halaim :)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 2 hónapja #278 Írta: halőrxxl
Az lenne a szuper,ha olyan képet is elérhetővé tennél amin az úszók nyitott állapotban szemlélhetők...Lehet hogy nem is ancid volt anno hanem valamiféle plekód?

Több
7 éve 2 hónapja #279 Írta: szotyika
a csoki barnákhoz
mint kiderült dél-amerikai importból származtak 4 darab volt a csomagban ilyen barna azt én meg megvásároltam. azért kezdtem el utána keresgélni mert akinek tavaly eladtam őket az felhivott hogy csak ilyen csokibarna ivadékai vannak a szülőknek semmi pöty semmi folt, teljesen csokibarnák.

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 2 hónapja #280 Írta: halőrxxl
Tamás:a képen melyik ancidhoz véled hasonlatosnak a linken láthatót?:)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.914 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet