18 december 2017

Az akvárium szûrése

Több
3 éve 9 hónapja #141 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Legalább 10 köbméteres szivattyú kellene, de függ a medence terhelésétől (mennyi hal kerül bele, és mennyire lesznek etetve).

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 9 hónapja #142 Írta: blackwolf
blackwolf válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Én most szeretnék csinálni egy 2000 literes láda/tó szerű dolgot a szobába, koiknak, és ehez merült fel az 5let, hogy egy 60 literes hordóból csinállni házilag egy ilyen külső szűrőt házilag, vízforgatóval, arra lennék viszont kiváncsi, hogy ehez milyen teljesítményű vizforgatót vegyek? ami bírja is a 60 literes hordót, de elég a 2000 liter viz szűrésére?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 9 hónapja #143 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Egyébként száz szónak is egy a vége:a külső szűrők valóban nagyon jók,nagyon szép eredménnyel használhatóak.Én is csak azért ecseteltem a kollégának a mattenes dolgokat mert eleinte az iránt érdeklődött.
Egyetlen darab emelő is elvinné roppant lazán...de a levegős szűrés az sokak szerint a múlt,szerintem meg következik a reneszánsza ismét. ;)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, jocopoco95

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #144 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Ha díszakvárium lesz szerintem megéri akkor beáldozni egy külsőszűrőre, ha tenyészteni szeretne inkább akkor meg a blogodra irányítanám, mert 2 vagy 3 db cseh emelő egy oldal matten mögött szerintem elvinné az akváriumot, a belsőszűrővel együtt ami mondjuk gondoskodna a mechanikai szennyeződések eltávolításáról na meg a megfelelő áramlásról. :laugh:
Utolsó szerkesztés: 3 éve 9 hónapja Írta: jocopoco95.

Több
3 éve 9 hónapja #145 Írta: halőrxxl
Kérdés hogy 16-17db halhoz,Anubiashoz és Vallisneria-hoz kell-e külső szűrő..én ebben vagyok bizonytalan.De amint látom kell! :)

Több
3 éve 9 hónapja #146 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Na szóval: a külső szűrő (márkától függetlenül) sokkal hatékonyabb, mint a belső. Nagyobb szűrőfelület, lassabb vízáramlás.
Mivel a legtöbb külső szűrő alulról felfelé dolgozik, én alulra szoktam tenni a durva szűrőanyagokat (krumpliszsák, siporax, lávakő), majd szivacsok jönnek és a legtetejére perlonvatta. Egy normálisan működő szűrő esetén -ha nincs túlterhelve az akvárium- másfél-két hónapig nem kell hozzányúlni. A kémiai szűrőanyagok (aktívszén, nitrátgyanta) csak akkor kell, ha valamit ki kell szedni a vízből (UV-val vagy vegyszerekkel leölt baktériumok vagy infuzória, nitrát, foszfát).
A motoros belső szűrő (pláne ha 1500 l/H-s) tuti nem végez biológiai szűrést, de nincs is rá szükség, ha van külső.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atis23

Több
3 éve 9 hónapja #147 Írta: jocopoco95
Az eladók véleménye messze nem egyezik a valósággal (általában). Nem tudom honnan szeded ezt a legjobb szűrőanyag dolgot, de ez nem így van. Ez a kettő elmarad az élenjáró szűrőanyagoktól.
A szivacsot a legaljára tenném ,de ebből kapsz gyárilag a szűrőhöz. Így azt nem kell venni.
Tehát legalsó kosár szivacs, felette meg a mátrix vagy a sipo az összes többi kosárban, ha jól rémlik aktívszén is jár a szűrővel, azt is lehet használni.

Nézd szerintem egy 12 liter vödörméretű szűrő valószínűleg jobb szűrést csinál mint ez a belsőszűrő, de a te dolgod, meg nem is a saját pénztárcámról van szó, de hidd el nekem, hogy százszor jobb a külső szűrő mint a belső. Pláne mert nem kell hetente, 2 hetente takarítani.

Több
3 éve 9 hónapja #148 Írta: atis23
atis23 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
a siporax meg a matrix álítólag a legjobb biológiai szűrő anyag de inkább a matrix utána syporax egy liter syporax 3000ft a matrix 4000 így javasolták hogy alulra syporax vagy mátrix vagy mind 2-tő rá finom szivacs tm30 legfelülre meg durva tm10 szivacs akkor így jó lesz? meg most találtam a netten máshol még nem láttam csask pesten van ott lehet rendelni aquael turbo 1500 belső szűrő ez állítólag végez mechanikai szűrést meg biológiait a leírban így szerepel: mechanikai szűrés meg 2 fokozatú biológiiai szűrés azt írják jó meg halk ez 10800ft

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #149 Írta: jocopoco95
Én betennék a legalsó tálcába szivacsot, az összes többibe meg siporax vagy matrix vagy mind kettő, amelyik jobban megéri neked, nem ismerem annyira a két szűrőanyagot. Szóval nem tudom melyik a jobb minőségű.

Több
3 éve 9 hónapja #150 Írta: atis23
Akkor tetratec ex 1200 meg akkor plusz töltetcsere mert az nem a legjobb nekem ezt mondták matrixot meg syporaxot ajánlották ez a kettő alulra a tetejére finom meg durva szivacs így jó?

Több
3 éve 9 hónapja #151 Írta: jocopoco95
Ha nincs rendesen karban tartva akkor egy BMW is gagyi lesz egy idő után. Nincs annak semmi baja, 4 havonta belenézel, kinyomkodod a szivacsot. Meg cserélsz benne néha tömítést, nem fog az folyni. Szerintem az jó választás lenne.

Több
3 éve 9 hónapja #152 Írta: atis23
Hello Jocó! Van egy 700L/h aquael belsőm ehez gondoltam egy külsőt Tetratec ex 1200 de láttom sokkan írják ez gagyi szűrő folyik meg ilyenek a legjobb az eheim de az drága azért kell megfizetni ezt mondták nekem az eladók.

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #153 Írta: jocopoco95
Köszi, nem láttam. De ettől függetlenül én külsőt ajánlanék, 1,5 év belsőszűrő takarítás után meguntam a heti pepecselést vele. Sok idő ment el rá.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, atis23

Több
3 éve 9 hónapja #154 Írta: halőrxxl
De hát már mesélt...van egy sablonjavallatod Jocó? :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #155 Írta: jocopoco95
Szia.
Én a helyedben nem matteneznék, egy ilyen méretű akváriumba már nagy szivacs darab kell, ami rengeteg helyet elfoglal.
A külsőszűrő esetében el kell dönteni, hogy milyen lesz az akvárium típusa, gondolok itt pl: sügéres, biotóp esetleg növényes akváriumra.
Az első kettő esetében elég lehet egy olyan külsőszűrőt venni ami óránként 6* legalább megforgatja azt a 250 litert. Ha ez kevés akkor meg lehet támogatni egy belsővel, de ekkorába már az se 2000 Ft.
;)
Így én gyűjtenék a helyedben kettő kisebb mondjuk 1000 l/h teljesítményű külsőszűrőre, és ezeket helyezném elegymással szemben, vagy a hátfalon esőztetővel. Ebben az esetben mondjuk kicsit kisebb teljesítményűek is lehetnek.

Miért választanám a 2 külső szűrős megoldást, először is nem kell gyakran takarítani 4 havonta minimum azért érdemes kicsit belenézni.
Másrészt az áramlás elég erős, hogy a szűrők összeszedjék a mulmot az akváriumban, a matten erre nem képes, ott porszívózni kell rendesen.
Aztán az akváriumban nem foglalja semmi a helyet több hely jut az akváriumot benépesítő flóra és faunának.

Mesélj egy kicsit milyen akváriumot szeretnél kialakítani belőle?

Több
3 éve 9 hónapja #156 Írta: atis23
olvastam olyat hogy mattenhez olyan vízpumpa kell ami az aksi 2xforgatja meg egy óra alatt ami az én esetemben 250l egy 500l/h pumpa elég a mattenhez de szerintem ez elég karcsú nem csinál szép vizet ehhez kell még egy erős külső vagy belső szűrő ami mechanikai szűrést csinál nem? annak meg az aksi 3-4x kell de olvastam olyat hogy az aksi 9X-se az meg több mint 2000L/h az meg már tol sok? Nem nagyon értek hozzá hogy kellene csinálni kiszámolni :)

Több
3 éve 9 hónapja #157 Írta: halőrxxl
Rengeteg találat van a "matten számítás" kereső kifejezésre-talán próbáld kiszámolni,nem igazán nagy feladat! :)

Több
3 éve 9 hónapja #158 Írta: atis23
Én egy sarok mattenre gondoltam láttam olyan videot ahol úgy van csinál hogy az aksi hátsó és oldalsó felénnél be van ragasztva egy egy üvegcsík bele a szivacs meghajlítva jól rá kell tapadnia az üvegre ezt írták aztán a tetjét kilyukasztani bele pvc cső vízpumpával de láttam ugyanígy powerhead fejjel. Kérdés mekkora szivacs kellene és mekkora teljesítménnyű pumpa,hogy jó legyen a matter szűrés?

Több
3 éve 9 hónapja #159 Írta: halőrxxl
Első körben a "maradó halak"-ra koncentrálva már elegendőnek vélem a meglévő belsődet fizikai szűrésre-okos áramlás biztosítással-,valamint egy oldalmatten beállítását biológiai szűrésre pl vagy saját szivattyúval,vagy cseh rendszerű légemelővel mozgatva a vizet.
Ha ezek a növények maradnak akkor biztosan megfelelő is lesz a medence szűrése,hiszen könnyen átjárható a "lombozat",és kevésbé hajlamosak szemetelni is.

Több
3 éve 9 hónapja #160 Írta: atis23
Hello!! 250 literes aksi benne 8gurámi 2bosemani kalászhal,6 aranyhal 4 f.tetra, 10 neon 3 i.üvegharcsa fenéklakók: 1 bótia, torukátum harcsa, 3 kékpajzsos h.,1 plekó 1 anci ez sok tudom de csak a gurámik a kalászhalak és a fenéklakok maradnánnak a többit eladom. Növény nem sok van benne 3 anubias 2 vallisneria.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.286 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések