Az akvárium szûrése

Több
6 éve 11 hónapja #201 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Ma egy kedves üzenet fogadott az ELMÜ- től, két hét múlva egyik napon 8-12 óra között nem lesz áram. Ennyi időt kibírnak a bacik, mit tegyek ha nem, ötlet? Ismerősöm nincs akinél járhatna a szűrő, agregátorom és szünesmentes tápom sincs :(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hete - 7 éve 1 hete #202 Írta: csubi1980
Valóban egyszerű a refi házilagos elkészítése. Azt hiszem pont velem kapcsolatban beszélték ki ezt Gáborék. Én eléggé tartok kézügyesség hiányában ezektől a dolgoktól, de ezt még én is meg tudtam csinálni egyedül és nagyon jó hatással lett a növényekre. Valóban kb 0 forint a költsége.

Ui: én persze sörös dobozokat használtam, nem pedig üdítősöket ::P
Last edit: 7 éve 1 hete by csubi1980.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Chris0604

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hete #203 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
A világítással foglalkozó topicban kivesézzük ok?:)Már írtam oda,de egy nagyon "eccerűt" képzelj el,költsége "fullnulla",komolyan!
T.:Gábor

Több
7 éve 1 hete #204 Írta: Chris0604
Chris0604 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Van valami,kisebb leírás,hogy mit,hogyan?Hogy kéne kinéznie?!

Több
7 éve 1 hete #205 Írta: halőrxxl
Cris egy ingyenes dolgot ajánlanék:dobozos üdítők dobozának palástja;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95, Chris0604

Több
7 éve 1 hete #206 Írta: Chris0604
Meg is jött a JBL cristal profi 901e külső szűrőm.Ma be is pattintom az aksiba.1-2 hétig járatom még mellett a régi belső szűrőmet is,hadd telepedjenek meg szépen a külsőben a hasznos bacik! :D

off:most még egy világítás tuningon töröm a fejem,első körben egy reflektort tennék a meglévő csövek alá,de nem tudom mi lenne jó...

Több
7 éve 1 hete #207 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Nem a 112 litert forgassa meg 7vagy8-szor

Több
7 éve 1 hete #208 Írta: Chris0604
a 7-8-at úgy érted,hogy egy 112-esben kb. 80 liter a víz,ezt olyan szűrő tudja jól kiszolgálni ami 560 L/h-s teljesítményt tud?600-as már pont jó is lenne ilyen számolással.

Több
7 éve 2 hete - 7 éve 2 hete #209 Írta: jocopoco95
Szia.
Ha van keret akkor a pénzt ne pocsékold a belsőszűrőre, hanem egyből vegyél egy olyan külsőt ami óránként 7vagy8* meg forgatja a 112 l és akkor nme lesz probléma a szűréssel.

Ha vállalkozó kedvű és barkácsolás szerető ember vagy akkor ugyanabból az árból mint a külső szűrő, összetudsz rakni egy jóval nagyobb szűrőtérfogatú külsőszűrőt is.
Last edit: 7 éve 2 hete by jocopoco95.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Chris0604

Több
7 éve 2 hete #210 Írta: Chris0604
Sziasztok!

Szeretném lecserélni jelenlegi belső szűrőmet.(Diversa-Claro 1000) Kinéztem egy Eheim biopower 160-ast,de olvasgattam,hogy nem biztos,hogy jól járok vele,mert nincs nagy szűrőtérforgata stb...

Az aksi az egy 112L-es vegyesen vannak benne halak,guppik,molly,ancik,plattik,neonok,rókamárnák,páncélosok.Kb. 35 db összesen,meg folyamatosan vannak kis molly,de azokat le szoktam adni halas boltba.

Élő növényeim vannak,ill. CO2-is vezetek az akváriumba.Igazából az lenne a kérdésem,hogy jó-e nekem a fent említett szűrő vagy nézzek inkább másikat.Ill. jobb-e egy külső szűrő esetleg.Lényeges lenne a csendesség is,mert a hálóban van az akvárium.

előre is köszi a válaszokat.

Több
7 éve 1 hónapja #211 Írta: csubi1980
Én is így gondoltam, csak megerősítésre vártam, köszi!B)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 1 hónapja #212 Írta: halőrxxl
Szia!
Csak akkor kell majd kitisztítanod a biológiai részt ha szemmel láthatóan csökken vagy a vízhozam emiatt,vagy a biológiai tisztítóképesség.Ha jó az előtte lévő média fizikai képessége és vaklóban ilyen szép a bio rész akkor minek is birizgálnád nem igaz?;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: csubi1980

Több
7 éve 1 hónapja #213 Írta: csubi1980
Sziasztok!

Rég jelentkeztem, lenne megint egy újabb kérdésem. Karácsony környékén lesz 2 hónapos az aksi amit indítottam. Van ebbe ugye egy Eheim Biopower 240-es belső szűrő, a szűrő felépítése alulról, 1 rekesz szivacs, 3 rekesz bioszűrőanyag spéci Eheim, felül a rotor előtt megint szivacs. Szóval én a heti vízcserék alkalmával, csak az alsó és felső rekeszt "tisztítottam". Ami abból állt, hogy kivettem a szivacsokat és a leszívott vízben kinyomkodtam azokat. a Két biotöltetes rekeszhez nem nyúltam. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 3 rekesz mikor és, hogyan kell tisztítanom, mert elvileg a szivacson alul nem nagyon juthat át mechanikai szennyeződés, mivel a felső rekesz szivacsán sose látok semmi szennyeződést, csak a baciktól megbarnult közeget, lehet ezt se nyomkodom ki többet.

Nos, ha ki kell a 3 rekeszt is takarítanom:

1. Milyen időközönként?
2. Hogyan? Én úgy gondolom, hogy ezeket csak kilögybölöm aksiból leszívott vízben és csuma, mert itt van a legtöbb baci és nehogy elpusztuljanak. Amúgy ilyen kis golyócskák, szépen megbarnult mind, a bacik belakták mind a három rekeszt.

Amúgy az aksival minden rendben van, minden halam él és vidul, most jön majd az ünnepek alatt egy nagyobb próbatétel, 6 napra magugra maradnak a halak. Javaslat alapján veszek valami weekend kaját, ami lassan oldódik fel, nem merem őket kaja nélkül hagyni, pandákat, meg az alganyalókat nem féltem, de a ramikért, meg a vörös neonokért aggódok.

Több
7 éve 1 hónapja #214 Írta: halőrxxl
T.Fórumozók!
Ismételten egy baráttól kapott ötleten felbuzdulva a mai nap délelőttjétől lázban égek!Természetesen ismertem már korábbról a moving bed filter-t,de erről magyarul az ég egy adta világon semmit nem találni netszerte!:( Persze a videók nagy számban elérhetőek,angolul már agyon van vesézve a téma-mégis hiányolom a magyar tapasztalatokat!Ha találnátok magyarul valamit nagyon hálásan fogadnám!
A dologhoz még hozzátartozik hogy erős felindulásból a mai napon én máris elkészítettem egy csodásan forgató példányt,természetesen mivel sem K1-nem azonos a nitrátszelektív gyantával,csak névrokonok!-sem Biocell nem állt rendelkezésemre még a médiát is magamnak alakítottam ki.Valami nagyon falusiasan egyszerű dologra gondoljatok-de nagyon nagy arc kellene ahhoz hogy most mindenféle tapasztalat nélkül erről továbbit mondhassak.Lényeg hogy a kísérlet már elindult..ötletelhetnénk is,akár kritikákra is kíváncsi lennék a konstrukciókkal kapcsolatosan!Egy nitrát és ammóniagyilkos bioszűrőről van szó egyébként,amit szinte bárki otthon megvalósíthat-és rém egyszerű!
Hasonló tartalommal-és baráti kis csipkelődésünkkel megtűzdelve pár perce éppen erről beszéltünk a FB "Hungary Guppy club" zárt csoportban-én a témát idehoztam,hátha a nagyobb nyilvánosság előbbre vinne minket!
Bárminemű segítség hálámat vonná maga után ;) !

Több
7 éve 1 hónapja #215 Írta: jocopoco95
Akkor egyértelmű, hogy a szűrőakvárium a nyerő.

Több
7 éve 1 hónapja #216 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
ha a térfogat ugyanakkora mindkettő esetben, akkor az dönti el a kérdést, hogy hol lesz optimális a flow.
én pont a szűrőakváriumra voksolnék, mert ott egészen biztosan lassabb lesz az áramlás.

lásd a folyók is ott gyors sodrásúak, ahol ugyanolyan eséssel összeszűkülnek. de ez minden anyagra igaz. ha ugyanannyinak kell ugyanannyi idő alatt kisebb helyen átjutni, akkor azt gyorsabban teszi :)

Nedőzz!

Több
7 éve 1 hónapja #217 Írta: jocopoco95
Talán csak annyiban függ össze, hogy az átmérők alapján változik a rendszer nagysága. A kívánt térfogat elérése érdekében. Ezek alapján akkor melyik lehet a hatékonyabb szűrés, ha egy szűrőakváriumban annak teljes mélységében és 5 cm szélesen belenyomok egy szivacsot legyen ennek mérete mondjuk 30cm*30cm*5cm vagy ha ugyan ezt a szivacsot szétvágva 2 vagy 3 rétegben belerakom egy külső szűrőbe. A térfogat ugyanaz csak a keresztmetszet és a vastagsága más. Vagy lehet, hogy tévúton járok és ugyanaz. Bár én először a külsőszűrőre voksolnék a vastagság miatt. De nem tudom. Lehet a külső szűrőben a 3. réteg szivacsban már nem lesz annyi baci mivel nem jut el addig annyi tápanyag.

Több
7 éve 1 hónapja #218 Írta: nebula
azok a számítások, amiket én láttam, pl a hamburger matten készítésére, arra valók, hogy az optimális folyadéksebesség eléréséhez szükséges pumpateljesítményt az ember ki tudja számolni.

két dolgot szoktak megmondani, ha az ember szűrőt tervez:
a baktériumok miatt az átfolyás legyen 5-30cm percenként, és
a bio szűrőanyag térfogata legyen 10%a az akváriuménak.

ez a kettő dolog egy hülye példával élve olyan, mintha egy mozgásképtelen ember étkezéséről beszélnénk. két dolog kell neki, önmagában egyiktől sem lesz megfelelő az étkezése:
egy hely, ahol odajut hozzá a kaja, és ő ott tud maradni, nem zavarják el, nem rúgják félre,
és egy megfelelő "flow" - azaz időzítés, hogy ehessen, amikor éhes.

bármelyik stimmel, önmagában nem elég, csak együtt a kettő - viszont nem tudod egyiket a másik függvényében meghatározni.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 1 hónapja #219 Írta: halőrxxl
Ne félj...fejtsd ki kérlek bővebben!A számításoknál sokszor azzal találkozik a hobbista hogy azt mondják a felület számít-nos akkor most ha a felület számít akkor egy pengevastag lappal ugyan oda jutunk mint egy 50mm vastag közeggel?Már itt ezen a fórumon is olvastam párszor...ezt kellene tisztázni hogy ezt hogy értse az ember?/Nem én hogy értsem-tudod hogy különbejáratú a véleményem,amit nem hangoztatok már eztán-mert jönnek majd az ilyen "félve szólok hozzá" post-ok..ezt nem szeretném/

Több
7 éve 1 hónapja #220 Írta: nebula
szerintem ez két külön dolog, bár félve szólok hozzá.
egyrészt a szűrőanyag térfogata fontos azért, hogy elég hely lesz-e a baktériumok számára.
másrészt a keresztmetszet fontos azért, hogy ezeknek a baktériumoknak megfelelő mennyiségű és minőségű takarmány és oxigén és víz érkezzen.

mindkettő alapvető fontosságú, de nem egymásra ható dolog. szerintem.

Nedőzz!

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.536 másodperc