Beszéljünk róla!

Több
11 éve 3 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Mac...:woohoo: :woohoo: Tökéletesen értettelek!;)De mintha a gerincesek közé sorolnák...:evil:
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #122 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Régóta tartok Botiákat,és a lohachatáim többször ikráztak,sajnos reggelre felzabálták az ikrákat,csak egyszer sikerült az utolsó darabokból látnom párat.
Most a macracanthusaim 15-20cm közöttiek,és megpróbálok mindent megtenni annak érdekében,hogy a lehető legjobb környezetet teremtsek nekik az esetleges szaporodáshoz.Elkezdtem esővizet adagolni nekik,nagyon jól fogadták.Élénkebbek,izgatottabbak lettek.
Az egyik nap "a"nőstényem,amelyik már legalább fél éve kigömbölyödött,úgy jelent meg etetéskor,mintha két hétig "fogyózott"volna.Vagyis olyan lapos volt a hasa mint a hímeknek.Valahogy eltűntek belőle az ikrák.Olyat már láttam,hogy más fajok nőstényei hím hiányában megszabadulnak az ikráiktól,de nálam vannak hímek is.
Szóval megpróbálok rákészülni a következő egy évben a lehetséges ikrázásra.
Viszont ha minden telhetőt megtettem és sikertelen lesz a vállalkozás,akkor több próbálkozás után hajlandó lennék egy hipofízises beavatkozásra is.Erről már beszéltünk Pasával.
Hiszen bármennyire is hosszú életű fajról van szó,egy idő után valószínűleg "kiöregszenek".
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #123 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
A Wikipedia szerint ótörök jövevényszó, és annak kialakult egy magyar hangutánzó megfelelője.
Rendszertanilag - két lába ellenére - az Amphibia osztályába tartozik. Több ezer faja létezik, de van egy, amelynek egyetlen egyede él az egész földön, az is pont hazánkban.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #124 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
...ezt viszont mi sosem fogjuk megtudni-mert az a téves nézet alakult ki,hogy a módszer nem etikus.Magam szinte kettészakadok ha erről van szó..nézzük miért?
Egyrészt abban a -lehet téves-nézetben ringatom magam,hogy halainknak meg kell adni az esélyt,hogy akkor annyiszor szaporodjanak,ahogy ők szeretnének.Már ebben is tévedhetek-mert vannak fajok melyek egyáltalán nem kívánnak mesterséges körülmények között saját reprodukciójukon fáradozni.Ha olvassátok más topicok írásait,jól tudjátok hogy a coryk között is jónéhány ilyen van-de mint hobbista én nem járhatok más utat-próbálkozok,kísérletezgetek.A Corydorasokon kívül még jónéhány halcsalád egyedei egyáltalán nem mutatnak érdeklődést egymás iránt akváriumainkban-nem is csodálkozom ezen.Akkor mi lehet a megoldás a hozzám hasonlóan gondolkozóknak?Építsünk több ezer literes medencéket-netán mesterséges folyót hozzunk létre a lakásban hogy hátha egyszer netán pár ikrát láthatunk?erre a lehetőségünk igen behatárolt,én azt sejtem....Marad a kísérletezés,a természet leutánzása nevetséges kis üvegcséinkben-és a remény,hogy valakinek csak sikerül az adott faj,és évek múlva magunk is sikeresek lehetünk!L-es téren pontosan ez a szitu...hatalmas medencékben is próbálkozhatunk egyazon fajjal-de mit szólunk ahhoz ha egyszer egy gigantikus törmelékhalmot épít kedvencünk?Ez a hal most mit csinál...feldúlja az egész gondosan berendezett akváriumot....ez normális?:D Nyilván-éppen most szeretne szaporodni,ha lenne megfelelő párja,vagy engednénk neki.De persze hogy engednénk...
Hallani sikeres L-es tenyésztőkről...én rendkívül tisztelem is őket,az elhivatottságukat,a belefeccölt munkájukat-na és a nyilván nem kis pénzt.
Más..már régen linkeltem be egy ikracsomó kereséssel kapcsolatos hivatkozást.Talán ezt gondolom a vadon befogás legenyhébb formájának,mert ugye arról van szó,hogy az ikracsomót majd kikeltetik,felnevelik.Az ebből származó kicsinyek még nem számítanak tenyésztettnek-de ha akváriumban nevelkednek föl,csak jobban akklimatizálódnak-a szülök pedig tovább szaporodhatnak alig háborgatva a lelőhelyen.Már ez is megérne egy misét-és itt csatlakozhatna mondandóm az élőhelyük háborítatlanságához,netán még a Belo is benne foglaltatik.
Természetes szaporítási kísérlet igen nehezen,vagy egyáltalán nem szaporítható fajokkal....a sok küszködés vezethet oda,hogy a kereskedelem az egyszerűbb utat választja:a nagy érdeklődésre való tekintettel megbíz pár befogót,hogy ugyan már..holnapra kellene pár ezer ebből a fajból.Később megint kellene,mert pillanatok alatt elkapkodták a lelkes akvaristák,és keresik,de cefetül!Igen ám..de jó volna olcsóbban-mert ez meg az..szóval fogjatok már többet,mert szeretnénk mi is jól keresni rajta-ti meg benne vagytok,adhatjátok olcsóbban nem?Ha olcsóbban tudjuk adni,többet eladunk,ti is többet kerestek stb....és megkezdődik az a folyamat,amit már nem nézhetünk szótlanul.:( Lehet hogy időközben már megoldódott a faj természetes vagy mesterséges szaporítása-de a ritka sikernek köszönhetően még kevés a kiadható növendékek száma.A kereskedelem meg "tételt" akar-az olcsónál is olcsóbban....hogy a végén tízcentes halból az eredetihez hasonló drága hal legyen mire üzletbe kerül.Nem az olcsóság a döntő...ha a hobbista megfelelően tartja halait azok hosszú időn át elkísérik.Most nem akarok kitérni arra,hogy mi az olcsó hal-és mi a drága?Talán később hasonlóan kis érzelmi szállal átszőtt mondandómat is olvashatjátok-most maradjunk a szaporításnál.
Tehát sok fajnál látjuk hogy nem igazán akar szaporodni-de van ugye a hipofízis,a csodatévő.Én egészen a mostani pillanatig némi ellenérzéssel voltam irántuk-de lehet hogy most a helyére kattant valami a fejemben?Mert van ugye két lehetőség:vagy ez,vagy a vadon befogás.Szerintetek mi a jobb-egyáltalán van jó megoldás?Tudni kell azt,hogy amennyiben valami gikszer ugrik be az injekciózáskor,bizony az eredmény nulla lesz-sőt maga a tenyészállat is megsínyli,esetleg game over neki:(.A másik oldalon áll a "természet kirablása" nevű történet-amit nem véletlenül tettem idézőjelbe.Vajon melyik a járhatóbb út...melyiket tartsam etikusabbnak-bár tudom az én véleményem csak egy a sok millióból,és remélem helyén is van kezelve:nem megmondás,hanem írásba foglalt gondolataim ezek.Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is...sőt,ezért fogalmazok ilyen sarkítottan/most megvallom;)/
Hipofízis vs.vadon befogás-ha már annyira kell szegény újonnan felfedezett hal-vagy nem szaporítható akváriumi körülmények között?
Ugye jól érzem-ti sem ítélnétek el a "szúrást" már annyira?
Nos innen folytathatnánk ha van kedvetek-de mivel tudásom rengeteg kívánnivalót is hagy maga után,kérem hogy bátran linkeljetek,hivatkozzatok.Örömmel tölt el hogy felelősen gondolkodó hobbistákkal válthatok szót-megvallom ezt is szerettem volna felvetni a WF halak kapcsán.
Mac...a te pár szavadból lehet hogy némi ellenérzést gondolok kiolvasni.Kérlek szépen fejtsd ki bővebben!:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #125 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Légy erős, van aki csinálja, csak úgy adja el a halat, hogy "import".
Sok ilyet injektált "WF hal" került ki tőle.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #126 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Botia lohachata
B. kubotai
B. rostrata
B. striata
B. histrionica
Yasuhikotakia modesta

Korábban volt még:
Yasuhikotakia morletti
Y. eos
Chromobotia macracanthus
Botia dario

Szerintem nem rossz az adag, de még van pár faj, amit el tudnék képzelni, pl. Y. sidthimunkii-knak már hely is van, kb. egy éve, de pár Syncrossus is jöhetne. ;-)


Való igaz több dolog is a korábban elhangzottakból, jó lenne megőrizni minél többet ezen halakból, mert többük már veszélyeztetett (B. striata, Y. sidthimunkii), sérülékenyek (B. rostrata, Y. splendida és nigrolineata), vagy még csekély kockázatúak (S. berdmorei, beauforti).
A hipofízises tenyésztésük jó megoldást jelent, ahogy azt több országban pár keresettebb fajjal is végzik, de sajnos nem hiszem, hogy mindegyikük tenyésztett lenne, akadnak sajnos még vadbefogások (sanszos, hogy pl. a Y. eosaim wf-ek voltak).
Az pedig szintén tény, hogy jó lenne, ha a hazai akvarisztika fel tudna fejlődni olyan szintre, hogy többen is tudnának mondjuk ilyen fajokat hipofizálni (ill. hasonlóan nem tenyészthető harcsákat, egyéb más halakat is), hisz így limitálni lehetne a vadbefogások számát is...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #127 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Szia Mark!
Milyen Botiáid vannak?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #128 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
A hal csodás..szinte hihetetlen színekben ragyog!Valóban lenne hely számára-de egyetértünk,a tenyésztőknél.
Pontosan egyetértünk ebben...kár volna valóban a vadon fogott halakban keresni a kereskedelmi megoldást-mégis azt hiszem sokszor ez történik.Bárcsak itthon is foglalkoznának olyan mélységben a hobbival mint sok környező országban...
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #129 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
A Botiák tényleg nagyon csodálatosak, nekem is az egyik kedvenceim. Van is egy szép gyűjteményem belőlük! :-D ;-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #130 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Szia Gábor!
Nincs lelkiismeret furdalásom,sőt a WF halak megmentőjének sem képzelem magam.Mint ahogy te sem gondolod magad a WF halak itthoni ünnepelt első tenyésztőjének.
A vadon fogott halakkal kapcsolatos eszmecserénkbe illeszkedett éppen ez a kis eset,azért osztottam meg veletek.
Amúgy a botiák a gyengéim és szinte naprakész vagyok a különböző külföldi botiás oldalak híreivel.Természetesen a Kotchetov-féle hírekről is hallottam anno.
A hozzászólásodból számomra az a legfontosabb gondolat amikor azt írtad,hogy bizony kellene pár Wf hal és tenyésztői potenciál is,hogy versenyképesek legyünk a környező országok akvaristáival.
Én egyetlen egy tenyésztőtől sem irigylem a WF halakat,csak a hozzá nem értő tömegektől féltem őket.
üdv:Gyuri
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, S.Péter

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #131 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Köszönöm Mary,hogy megtaláltad és feltetted a képet így mindannyian megcsodálhatjuk!:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #132 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Saluosi, megvan a kép, és Blehert nem olyan könnyű megsérteni egy megosztással.

Yasukikotakia modesta variant

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #133 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Szia Saluosi!
Hasonlóan érzek én is...de hiába is jutnék szóhoz az kevés lenne:( Nyilván már eldöntött,és csak a megvalósításra váró projekt ez.Azt gondolom ők nem fogják azt tenni mint "mi"-itt a nem is oly régi Duna gátra gondolok....
Nos,nagyon köszi hogy említed a FB-n történt dolgot-én valami buta félénkségből tartózkodom a használatától.De ne legyen se lelkiismeret furdalásod-se a WF halak nagy megmentőjének ne hidd magad!;)Az úr nyilván másképpen gondolkodik-de ez nem gáz,mert mindahányan megfogalmazhatjuk a gondolatainkat.Csak jelzem neked:a szaporítása megoldott.Igaz nem olvasni sokat róla,és nem a hagyományos akvarisztikai körülmények között történik ez,de bizakodjunk!Mint te is,én magam is a természetes módon történő szaporítást tartom a követendőnek-de vannak egyéb módszerek is..tudom van erről bőséggel tudásod.
Igaz nem konkrétan e fajról,de több akváriumban nem szaporítható fajról is írt mesterünk az AM '98/3-4. számában..a cikk címe:Érdekességek az akvarisztikában.Mikor ismét rátaláltam,rendkívül belebonyolódtam....irtózatosan izgat a tenyésztés,és bár nem mondhatom magam kiemelkedően sikeresnek,jó olvasni Dr.Szergei Kochetov és társai sikeréről.Jellemző a botiákra az alkalmankénti akár több ezres ikraszám,és a gyors kelés./macracantha-nál is csak 20-22 óra 28 fokon!/Jelzi a cikk hogy akváriumban néha nehezen ikrásodnak be-de kérdezlek én téged:az ismert "szúrásnak" ez gond?:)..Főleg ha az azóta eltelt időt is figyelembe vesszük-na hagyjuk is ezt a vonulatot.
Mint látod néha bizony kellene pár WF hal,sőt némi tenyésztői potenciál is ahhoz hogy mi magyarok is a top-on lehessünk a környező országok akvaristái között.Természetesen messzemenően tiszteletben tartom a véleményedet a vadon fogott halak tekintetében-de kívánom hogy egyszer te magad is sikeres legyél a világon elsőként vadon fogott hal első akváriumi tenyésztőjeként.
Barátsággal:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #134 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Én szóhoz sem jutok emiatt a várható ökológiai katasztrófa miatt.Csak ezért nem reagáltam eddig.
Vissza szeretnék kanyarodni a vadon fogott halak témájához.
A facebook-on tegnap közzétette Lukácsi kolléga Bleher fényképeit.Ámuldozva végigcsodáltam az összeset majd kettőt én is megosztottam belőlük.Egy szépséges kalászhal és egy Botia modesta variáns fényképét.A modesta csodálatosan nézett ki,metáll-vagy inkább neonzöld volt a teste és élénk pirosak az úszói!Bátran"indulhatott" volna a világ legszebb halainak versenyén.
Az ámulat után viszont elgondolkodtam és elszomorodtam.Megjegyzést is írtam a kép mellé,miszerint ezután a kép után az akvaristák ezrei fognak felkiáltani: nekem KELL ilyen!
És miután a díszcsíkok tenyésztése nem megoldott probléma ,ez a csodálatos hal pillanatok alatt eltűnhet a vadbefogók hálójában,és utána a föld színéről!
Ma meglepetés ért.A kép eltűnt a facebook oldalamról,aztán megnéztem Bleher képeit.Onnan is.
Két lehetőségre gondolok.Vagy megsértődött Heiko,hogy ismeretlenül megosztottam a képét,vagy lefordította és elolvasta a megjegyzésemet.Vagy egyszerűen más oknál fogva törölte a képet.
Mindenesetre akár az én hatásomra,akár nem,talán így nem fog ez a csodálatos hal eltűnni az exportőrök hálóiban.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #135 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
2012 június 15-én aktivisták átvágják egy helyen a készülő gátat:







Az Észak- és a Dél-Amerikai őslakosok elszívják jelképesen a békepipát. Az északiak a 2012 júniusában megtartott Rio+20 hatalmas nemzetközi tiltakozó felvonuláson vettek részt.





2012 júliusban a Xikrin törzs harcosai megjelentek az építkezésen:



még két fotó zárásként:



Last edit: 11 éve 3 hónapja by Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #136 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Ha érdekel benneteket az erőmű építésével kapcsolatos hírek, akkor szóljatok, hiszen aktív tagja vagyok a "Stop the Belo Monte Dam" közösségi oldalnak. Jelenlegi állapotok:


Last edit: 11 éve 3 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #137 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Hogy mire is gondolok?


Ezen erőmű megépítésével több ezer faj léte kerül veszélybe, közöttük az általam kedvelt és tartott Krobia xinguensis. Vajon szükség van-e ezen, potenciálisan veszélyeztetett fajok beakvarizálására, vagy bízzuk a szerencsére a dolgot? Mit tehetünk, mi akvaristák, és vajon mit tehetnek az ott élők egy ökológiai katasztrófa elkerülése, enyhítése érdekében?

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #138 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Az ottani folyókat érintő tervekről volt már egy kis "szösszenetke" a honlapon itt:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...9&id=4916&Itemid=322
Érdekes hogy csak ketten aktívkodtunk az akkori írás mentén-én érzelmileg főleg.:blush:
Vajon mekkora projekt egy ekkora folyó fajainak beakvarizálása-esetleg gondolom pár fajra gondolsz ugye Viktor?Én remélem hogy sokkal hamarabb lesz valami áttörés technikai téren,semmint ezeknek az erőműveknek a megépülése.Bár tudom off irányba vittelek el kolléga-légyszives kérdezz rá egész pontosan hogy mire gondolsz,rendben?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #139 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Sajnálom a halaidat Saluosi,viszont Mátéfi milyen szépen utalt a helyes módszerre;).
Vadon fogott..vadon tenyésztett...esetleg vadon fogottnak beállított,de valójában csupán egy tenyésztőtől származó szép hal?Ugye nem mindegy annak,aki frissíteni szeretne.
Mondom szeretne-és tenyészti a fajt!Sajnos nem voltam elég körültekintő amikor a WF halakat emlegettem-lehet ezzel akaratlan reklámot csináltam nekik.:( Nálam csupán elméleti lehetőségként merült fel egyenlőre,de nem szerettem volna ha azt a téves következtetést vonná le bárki is,hogy bizony mindenki akváriumába vadon fogott halat ajánlanék.Sőt...igazából Mátéfi azon mondatát érzem a legjobbnak,ahol a hazai tenyésztésű halakról beszél... .Csak és kizárólag új,még nem tenyésztett halak esetében,illetve valóban csupán pár egyedet vérfrissítésként gondolnék valaha bevonni a munkámba-hobbimba.Én ezek segítségével szeretném elérni céljaimat-a minőségi,ellenálló,és a fajra jellemző tulajdonságokat szépen mutató coryk szaporítása során.Akik ismeritek törekvéseimet nyilván nem vonjátok kétségbe szavaim igazát...esetleg ha nem volna tökéletesen tiszta,csak üssétek be a keresőbe..bár inkább ne üssetek be semmit,most és itt beszéljünk ha szeretnétek a hazai haltenyésztés helyzetéről.Keresztem?Szeretném hobbistaként is a legjobbat adni ha már adok?Ismerjétek meg gondolataimat-ha még nem ismernétek.
Nos Wf halat nem engednék nyílt kereskedelembe hozni...istennek képzelem magam akkor ha azt mondom:azok kapjanak belőle akik a tenyésztésével akarnak foglalkozni?Mi szükség arra,hogy bárki aki rendelkezik kellő anyagiakkal-bár nem is drágák!-hozzáférhessen a természetből kiszakított élőlényhez?Hát röviden valóban ennyi...tehát nem a vadon fogott halak népszerűsítése volt a célom.De igenis némely esetben szükségesnek érzem a tenyésztési kísérleteket velük.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #140 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Beszéljünk róla! témában
Sziasztok!


Biztosan sokan hallottatok már a Belo monte project-ről. Kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek az érintett folyó (Rio Xingu) fajainak beakvarizálásáról, ha úgy tetszik megmentéséről?!



Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.212 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés